poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Blisko Świnoujścia widziano dziwną rybę. Co to jest?

Blisko Świnoujścia widziano dziwną rybę. Co to jest?

– Była koloru czarnego i miała płetwę. Wyglądał prawie jak delfin, ale przecież to niemożliwe, aby tu dopłynął. Pierwszy raz widziałem takie coś – relacjonuje Czytelnik Łukasz, który sfotografował w Zatoce Pomorskiej dziwną rybę. Widziano ją w sobotę zaledwie 3 kilometry od plaży w Świnoujściu.

art-morswin2Przyjrzeliśmy się uważnie zdjęciom. Czytelnik z dużym prawdopodobieństwem sfotografował krewniaka delfina. Morświn wygląda niemal identycznie jak ssak na zdjęciu. W Bałtyku mieszka ich bardzo mała ilość. Naukowcy szacują, że może być ich prawie 500. Gatunek jest zagrożony wyginięciem.

Od 1936 roku brak jest jakichkolwiek informacji o obecności morświnów w polskich wodach Bałtyku. W latach 1950-1990 w sieciach odnotowano średnio 1-2 sztuki rocznie, a w latach 1990-2008, dzięki badawczej aktywności Stacji Morskiej UG w Helu, uzyskano 102 raporty o przyłowionych, znalezionych i zaobserwowanych morświnach w polskiej strefie Bałtyku.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

5 komentarzy

  1. Nie mógł czytelnik poczekać do 1 kwietnia?

  2. Ja mam pytanie, jaki geniusz pisał ten tekst? Najpierw jest informacja „Od 1936 roku brak jest jakichkolwiek informacji o obecności morświnów w polskich wodach Bałtyku”, po czym „redaktor” pisze: „dzięki badawczej aktywności Stacji Morskiej UG w Helu, uzyskano 102 raporty o przyłowionych, znalezionych i zaobserwowanych morświnach w polskiej strefie Bałtyku”. No to brak tych informacji czy jednak są? nawet zrzynać z jakiejś strony internetowej też trzeba z sensem.

  3. Ani delfin, ani morświn, ani wieloryb nie jest rybą. One są ssakami morskimi. AUTORZE, POPRAW BŁĄD MERYTORYCZNY!

  4. Dostałem w prezencie w 1962 Morswina ktory zaplątał sie w sieci rybaków – wspaniała ryba w smaku.Bardzo prosze o ochronw tego gatunku

  5. podaje hasło : okoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.