Strona główna / Lokalne / Blisko Świnoujścia widziano dziwną rybę. Co to jest?

Blisko Świnoujścia widziano dziwną rybę. Co to jest?

– Była koloru czarnego i miała płetwę. Wyglądał prawie jak delfin, ale przecież to niemożliwe, aby tu dopłynął. Pierwszy raz widziałem takie coś – relacjonuje Czytelnik Łukasz, który sfotografował w Zatoce Pomorskiej dziwną rybę. Widziano ją w sobotę zaledwie 3 kilometry od plaży w Świnoujściu.

art-morswin2Przyjrzeliśmy się uważnie zdjęciom. Czytelnik z dużym prawdopodobieństwem sfotografował krewniaka delfina. Morświn wygląda niemal identycznie jak ssak na zdjęciu. W Bałtyku mieszka ich bardzo mała ilość. Naukowcy szacują, że może być ich prawie 500. Gatunek jest zagrożony wyginięciem.

Od 1936 roku brak jest jakichkolwiek informacji o obecności morświnów w polskich wodach Bałtyku. W latach 1950-1990 w sieciach odnotowano średnio 1-2 sztuki rocznie, a w latach 1990-2008, dzięki badawczej aktywności Stacji Morskiej UG w Helu, uzyskano 102 raporty o przyłowionych, znalezionych i zaobserwowanych morświnach w polskiej strefie Bałtyku.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

5 komentarzy

  1. Nie mógł czytelnik poczekać do 1 kwietnia?

  2. Ja mam pytanie, jaki geniusz pisał ten tekst? Najpierw jest informacja “Od 1936 roku brak jest jakichkolwiek informacji o obecności morświnów w polskich wodach Bałtyku”, po czym “redaktor” pisze: “dzięki badawczej aktywności Stacji Morskiej UG w Helu, uzyskano 102 raporty o przyłowionych, znalezionych i zaobserwowanych morświnach w polskiej strefie Bałtyku”. No to brak tych informacji czy jednak są? nawet zrzynać z jakiejś strony internetowej też trzeba z sensem.

  3. Ani delfin, ani morświn, ani wieloryb nie jest rybą. One są ssakami morskimi. AUTORZE, POPRAW BŁĄD MERYTORYCZNY!

  4. Dostałem w prezencie w 1962 Morswina ktory zaplątał sie w sieci rybaków – wspaniała ryba w smaku.Bardzo prosze o ochronw tego gatunku

  5. podaje hasło : okoń!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.