Strona główna / Lokalne / Powitali lato. Tak się bawią w Przytorze – Łunowie

Powitali lato. Tak się bawią w Przytorze – Łunowie

Jak co roku Zarząd Osiedla Przytór-Łunowo wspólnie z Zespołem Szkolno-Przedszkolnym w Przytorze i Miejskim Domem Kultury zorganizowali Rodzinny Piknik rozpoczynający sezon letni i wakacje. Impreza z roku na rok cieszy się coraz większym powodzeniem nie tylko wśród mieszkańców prawobrzeża, ale również i lewobrzeżnej części miasta.

– Coraz chętniej też wspierają nas sponsorzy – mówi radny Sławomir Nowicki, który również jest współorganizatorem festynu. –  To dzięki nim słodycze, mięso na grilla, napoje i wiele innych produktów mogliśmy podczas pikniku rozdawać chętnym za darmo. W trakcie imprezy pojawili się już kolejni, którzy już zadeklarowali się z pomocą na przyszły rok.

1Tradycyjnie już na przytorski piknik przyjechali prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz z żoną i jego zastępca Paweł Sujka.

– Co roku chętnie bardzo chętnie biorę udział w tej imprezie, bo jest tu naprawdę wyjątkowa, wspaniała atmosfera – powiedział prezydent Janusz Żmurkiewicz.

Podobnego zdania byli mieszkańcy lewobrzeża ,których wielu wzięło udział w pikniku.- Przytorzanie wspaniale się bawią – podkreślali.

Na festynie nie brakowało również atrakcji dla najmłodszych: były piłki wodne, zjeżdżalnie, różne animacje. Najmłodsi prezentowali też swoje umiejętności na scenie.

– Festyn był także okazją do rozmowy z prezydentem – dodaje radny Sławomir Nowicki. – Tym razem rozmawialiśmy między innymi o placu piknikowym, którego nam brakuje. W tej chwili wykorzystujemy na ten cel miejsce przy domu kultury. Chcielibyśmy jednak mieć taki typowy plac do organizacji różnego rodzaju festynów, pikników. Choćby z małą, stałą sceną, na której mogłyby się odbywać występy, ławkami, stołami itp.

W najbliższym czasie Zarząd Osiedla Przytór – Łunowa wraz z radnym Sławomirem Nowickim zwróci się do Prezydenta z wnioskiem o zagospodarowanie miejsca przy domu kultury na plac piknikowy w ramach przyszłorocznego budżetu Miasta.

BIK UM Świnoujście

Fot. ZO Przytór-Łunowo/TVŚ

 

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.