Strona główna / Lokalne / Reklamowy chaos. Ustawa jest, ale nie działa

Reklamowy chaos. Ustawa jest, ale nie działa

Sejm poprzedniej kadencji przyjął w zeszłym roku ustawę krajobrazową, która w swoim zamiarze miała ograniczyć pstrokate i tandetne reklamy w przestrzeni publicznej. Chociaż ustawa jest, to nie działa, bo zaskarżoną ja do Trybunału Konstytucyjnego.

Podobnie, jak inne miasta w Polsce, w dalszym ciągu czekamy na rozstrzygniecie Trybunału Konstytucyjnego, do którego Związek Pracodawców Business Centre Club wystąpił z wnioskiem o stwierdzenie niezgodności przepisów ustawy krajobrazowej z Konstytucją RP. W przypadku bowiem uznania ustawy za nieważna, bezcelowym byłaby praca zespołu, który będzie przygotowywał projekt kodeksu reklamowego – mówi Robert Karelus z magistratu.

Nie oznacza to jednak, że w tej chwili miasto nie ma żadnych uregulowań co do umieszczania reklam zewnętrznych. Takie zapisy dotyczące poszczególnych rejonów miasta znajdują się w planach zagospodarowania przestrzennego. Dotyczy to chociażby ścisłego centrum miasta.

Jak wygląda przestrzeń publiczna w pozostałych częściach miasta? Wystarczy spojrzeć na zdjęcie naszego reportera.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. Hahahaha wszystkie duże Polskę miasta pracują nad swoimi uchwalami krajobrazowymi. Póki trybunał konstytucyjny nie stwierdzi ewentualnej niekonstytucyjności przepisów to wszystko jest z ustawą OK. Nic przygotowują przepisów są kierowani.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.