poniedziałek , 3 października 2022
Strona główna / Lokalne / Prezydent Żmurkiewicz spotyka się z Niemcami w sprawie tunelu

Prezydent Żmurkiewicz spotyka się z Niemcami w sprawie tunelu

Spotkania prezydenta z przedstawicielami, przede wszystkim środowisk samorządowych, gospodarczych i turystycznych, nie tylko sąsiadującej z nami gminy Heringsdorf, ale również kraju związkowego Mekleburgia Pomorze Przednie, w sprawie inwestycji budowy tunelu, w ostatnim czasie odbyły się kilkukrotnie.

– Nasi niemieccy partnerzy zostali zapoznani z koncepcją budowy tunelu, jego wizualizacją, danymi ekonomicznymi i środowiskowymi. W rozmowach nie spotkaliśmy się z takimi obawami, jakie zostały zaprezentowane w Ostsee Zeitung – tłumaczy Robert Karelus z magistratu. Obecnie, przede wszystkim niemiecka branża turystyczna, kibicuje nam w tym, aby budowa stałego połączenia została jak najszybciej zrealizowana, rozumiejąc , iż dzięki tunelowi wzrośnie ruch turystyczny na wyspie Uznam, zaczną przyjeżdżać niemieccy turyści, którzy w planach mają również zwiedzenie polskich kurortów nadbałtyckich i vice versa –  do niemieckich Cesarskich Uzdrowisk dotrze większa liczba turystów z Polski – dodaje.

Jak tłumaczą urzędnicy, to nie przeprawy promowe stanowią aktualnie naturalna zaporę dla polskich ciężarówek, TIR- ów, lecz obowiązujące niemieckie przepisy drogowe, które jeżeli będą nadal obowiązywały po wybudowaniu tunelu ,uniemożliwią przekroczenie granicy samochodom ciężarowym.

Zobacz również

Zmieniają się godziny otwarcia punktu bankowego

Jak informuje Bank Pekao S.A., od  dnia  3 października 2022r.  do   odwołania punkt kasowy banku …

3 komentarze

  1. a czy nie warto porozmawiać o opłacie uzdrowiskowej z Niemcami

  2. Mam nadzieję, że Niemcy są mądrzy i nie wpuszczą na swój teren ciężarówek ani tysięcy samochodów! To jedyna nadzieja na zatrzymanie tego szaleństwa.

  3. większej bzdury nie czytałem- do ad słów pan niedorzecznika- Niemcy nie chcą tego syfu bo w przeciwieństwie do Polaków wiedzą, że np. terminal kontenerowy to koniec uzdrowiska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.