Strona główna / Lokalne / Dziś w muszli koncertowej. Cygańskie show w najlepszym wydaniu

Dziś w muszli koncertowej. Cygańskie show w najlepszym wydaniu

godzinie 19.00 w muszli koncertowej rozpocznie się koncert znanych cygańskich zespołów TEATRU TERNO, WITA MICHAJA oraz MAHALA RAI BANDY. Wstęp wolny. Zapraszamy. Dobra zabawa zapewniona.

Terno to działający od blisko 60 lat Cygański Teatr Muzyczny. Jego założycielem i kierownikiem jest Edward Dębicki. Już w połowie lat 60-tych muzycy Terno uzyskali miano zawodowych artystów estradowych, dzięki czemu mogli występować pod egidą państwowej estrady. Odwiedzili dzięki temu spory kawałek świata. Od lat 80-tych oprócz muzyki oferują też widowisko taneczne. Ich kariery nie zastopowały przemiany społeczno-polityczne w Polsce po 1989 roku. Dalej z powodzeniem występują na scenach Polski i Europy.

Wit Michaj – członek legendarnego zespołu Roma. Jego rodzina należąca do romskiej grupy Lowarów, która przywędrowała do Polski z terenów dawnej Rosji, stworzyła Romę, która wywarła wpływ na niemal wszystkich muzyków czerpiących z kultury cygańskiej.

Mahala Rai Banda – historia tej rumuńskiej grupy sięga końca lat 90-tych. Jednak ich kariera eksplodowała dopiero na początku nowego stulecia. Przez niektórych jest porównywana do kubańskiego Buena Vista Social Club. Ich muzyka to fuzja rumuńskiej tradycji z orientem, katalońską rumbą czy nawet reggea. Grają wyłącznie na żywo.

BIK UM Świnoujście

Fot. organizatorzy

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.