Strona główna / Lokalne / Na plażę wracają „Piacholepy”. Będą lepić nie tylko zamki

Na plażę wracają „Piacholepy”. Będą lepić nie tylko zamki

W najbliższy piątek i sobotę na świnoujskiej plaży zostanie zorganizowana zabawa w budowaniu czegoś z piasku. Miłośnicy lepienia w piasku będą mogli popisać się swoimi umiejętnościami zarówno na plaży na lewobrzeżu, jak i na Warszowie.

Zabawa cieszyła się przed laty wielkim entuzjazmem plażowiczów. Ostatnią imprezę zorganizowano w 2009 roku. Po latach nieobecności wraca i od teraz ma się odbywać co roku. Piaskowe imprezy będą dwie.

Zapisy na Plażowe Mistrzostwa Budowniczych – imprezę ogólnopolską realizowaną w 27 miejscowościach polskiego Wybrzeża – rozpoczną się w piątek 8 lipca od godz. 8.30 na przejściu plażowym AL. INTERFERIE, a jej START 9.30

Zapisy na PIACHOLEPY! Również od godz. 9.00 – START imprezy godz. 11.00.

9 lipca (sobota) imprezy te odbędą się również dla mieszkańców Warszowa oraz turystów, którzy korzystają z plaży na prawobrzeżu Świnoujścia – mówi Joanna Agatowska z OSIR Wyspiarz.
Zawody organizowane są w dwóch kategoriach: dzieci do lat 16. – maksymalna liczba zespołów 20. Oraz kategoria OPEN – maksymalna ilość zespołów 30. Zwycięzcy otrzymają statuetkę Dyrektora OSiR ”Wyspiarz” oraz nagrody rzeczowe. Dla zwycięzcy w kategorii Dzieci: zwycięzca otrzyma wycieczkę do Hide Parku lub Hansa Parku, ufundowaną przez świnoujskie Biuro Turystyki Skandynawskiej „FREGATA”, ul. Żeromskiego www.fregata.pl

Ogłoszenie werdyktu na najciekawsze rzeźby ze świnoujskiego piasku 2016 r. – godz. 15.00!

UWAGA! OSiR „Wyspiarz” zastrzega sobie prawo do zmiany terminu imprezy w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.