Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Patrole straży granicznej rozpoczęły kontrole w Świnoujściu

[ZDJĘCIA i FILM] Patrole straży granicznej rozpoczęły kontrole w Świnoujściu

Informowaliśmy rano o tym, że w Polsce przywrócono kontrole na naszej granicy w ramach strefy Schengen. Nasz reporter sprawdził jak wyglądają takie kontrole w Świnoujściu. Jeszcze o godzinie 9 na obu przejściach nie było strażników granicznych. Kontrole rozpoczęto po godzinie 10. Nasz reporter przyglądał się z bliska pracy strażników granicznych.

Jak informuje Straż Graniczna zastało powołanych 260 mobilnych punktów kontroli. Tymczasowe kontrole są działaniem standardowym, nie będzie problemu z przekraczaniem granicy.

Tymczasowa kontrola graniczna realizowana będzie przez patrole Straży Granicznej, wykorzystujące mobilne terminale do kontroli granicznej oraz pojazdy specjalistyczne tzw. schengenbusy wyposażone w sprzęt umożliwiający przeprowadzenie kontroli granicznej poza przejściem granicznym, a same kontrole będą prowadzone w sposób wyrywkowy.

Od 4 lipca  w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży i Szczytem NATO w Polsce wprowadzono tymczasową kontrolę na granicach wewnętrznych Schengen tj. z Czechami, Niemcami, Litwą, Słowacją oraz w portach morskich i lotniczych stanowiących granicę wewnętrzną strefy Schengen. Kontrola będzie trwała do 2 sierpnia 2016 r. Również od 4 lipca zawieszony został mały ruch graniczny na granicy z Ukrainą i Rosją. Względy są identyczne. Chodzi o zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO i Światowych Dni Młodzieży.

Osoby odwiedzające w tym czasie Polskę powinny być przygotowane na poddanie się procedurom kontroli, zarówno dokumentów jak i pojazdu, którym podróżują. W przypadku obywateli RP i innych państw Strefy Schengen, w razie kontroli granicznej, należy okazać dokument potwierdzający tożsamość i obywatelstwo (paszport albo dowód osobisty). Obywatele państw trzecich, czyli spoza UE powinni mieć ważny paszport i wizę, jeśli jest wymagana.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.