Strona główna / Lokalne / Skontrolowano uciążliwy terminal

Skontrolowano uciążliwy terminal

Działalność terminala do przeładunku śruty sojowej, śruty rzepakowej oraz zboża jest uciążliwa dla mieszkańców. Wielokrotnie skarżyli się na bardzo mocne zapylenie i nieprzyjemne zapachy wydobywające się z terenu firmy Bunge. W początku maja kontrolę przeprowadził Zachodniopomorski Inspektor Ochrony Środowiska. Jej wyniki trafiły do naszej redakcji.

Podczas oględzin zapylenie widoczne było na powierzchni ziemi na terenach przyległych do terenu dzierżawionego przez kontrolowaną Spółkę, na samochodach zaparkowanych w okolicy oraz na powierzchni wód portowych. W związku ze stwierdzoną emisją pyłu wystąpiono do podjęcia działań zmierzających do ograniczenia nadmiernego zapylenia.

Procesy przeładunku towarów prowadzone były w sposób naruszający przepisy Zarządzenia nr 3 Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z dnia 26 lipca 2013 r. Przepisy portowe (Dz. Urz. Woj. Zach. Z 2013 r. poz. 2932) – stwierdził w wynikach kontroli Andrzej Miluch, Zachodniopomorski Inspektor Ochrony Środowiska.

Problemem mieszkańców ma teraz zająć się Marszałek Woj. Zachodniopomorskiego oraz Dyrektor Urzędu Morskiego.

Kontrolę zlecono na prośbę Zarządu Osiedla Warszów.

Zobacz również

Befane – kwartet smyczkowy zagra w Tango Passion Cafe Club

Cztery młode, utalentowane artystki. Cztery instrumenty smyczkowe, a każdy z czterema strunami! To już dwanaście powodów, dla …

3 komentarze

  1. No dobra, ale co ten Pan Andrzej Miluch, Inspektor Ochrony Środowiska stwierdził?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.