Strona główna / Lokalne / Złodziej roweru zatrzymany tuż po kradzieży

Złodziej roweru zatrzymany tuż po kradzieży

Złodziej rowerów wpadł w ręce świnoujskich stróżów prawa krótko po tym, jak ukradł jednoślad sprzed sklepu. Po zgłoszeniu kradzieży przez właścicielkę policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli opisywany rower i zatrzymali jadącego nim 61-letniego mężczyznę. Odzyskane mienie wróciło do rąk właścicielki, a sprawca wkrótce stanie przed sądem, by odpowiedzieć za swój czyn.

Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży jednośladu. Tym razem pokrzywdzoną była 69-letnia kobieta, która pozostawiła nie zapięty rower wraz z zakupami w koszyku, po czym weszła do sklepu przy Placu Wolności. Po zakupach właścicielka stwierdziła brak roweru, o czym powiadomiła policję – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji

Kilka ulic dalej stróże prawa oraz kobieta rozpoznali skradziony rower. Okazało się, że jechał nim 61-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzewany o kradzież przyznał się do tego czynu. Jeszcze wczoraj 61-letni złodziej rowerów usłyszał zarzut. Mężczyzna wkrótce stanie przed obliczem sądu, gdzie odpowie za swój czyn.

Policjanci apelują, aby nie pozostawiać swoich jednośladów bez nadzoru i zabezpieczenia, gdyż większość ich kradzieży łączą wspólne cechy – nieskuteczne zabezpieczenie roweru. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę i kradną rowery zarówno w dzień, jak i w nocy. Najczęściej dochodzi do kradzieży, kiedy pozostawiamy rower na otwartej klatce schodowej, w garażu czy na podwórzu i wydaje nam się, że nikt postronny tam nie wejdzie. Rowery również giną pozostawione przed sklepami, urzędami i barami. Często nieskuteczne zabezpieczenie lub jego brak ułatwiają sprawę złodziejowi.

Zobacz również

Warto postawić na transport towarów koleją. Planeta nam za to podziękuje

Kolej jest najbardziej ekologiczną formą transportu towarów, generującą najmniejszy ślad węglowy – przekonują zgodnie od …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.