Strona główna / Lokalne / Złodziej roweru zatrzymany tuż po kradzieży

Złodziej roweru zatrzymany tuż po kradzieży

Złodziej rowerów wpadł w ręce świnoujskich stróżów prawa krótko po tym, jak ukradł jednoślad sprzed sklepu. Po zgłoszeniu kradzieży przez właścicielkę policjanci patrolujący ulice miasta zauważyli opisywany rower i zatrzymali jadącego nim 61-letniego mężczyznę. Odzyskane mienie wróciło do rąk właścicielki, a sprawca wkrótce stanie przed sądem, by odpowiedzieć za swój czyn.

Wczoraj dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu otrzymał zgłoszenie o kradzieży jednośladu. Tym razem pokrzywdzoną była 69-letnia kobieta, która pozostawiła nie zapięty rower wraz z zakupami w koszyku, po czym weszła do sklepu przy Placu Wolności. Po zakupach właścicielka stwierdziła brak roweru, o czym powiadomiła policję – informuje st. asp. Beata Olszewska z policji

Kilka ulic dalej stróże prawa oraz kobieta rozpoznali skradziony rower. Okazało się, że jechał nim 61-letni mężczyzna bez stałego miejsca zamieszkania. Podejrzewany o kradzież przyznał się do tego czynu. Jeszcze wczoraj 61-letni złodziej rowerów usłyszał zarzut. Mężczyzna wkrótce stanie przed obliczem sądu, gdzie odpowie za swój czyn.

Policjanci apelują, aby nie pozostawiać swoich jednośladów bez nadzoru i zabezpieczenia, gdyż większość ich kradzieży łączą wspólne cechy – nieskuteczne zabezpieczenie roweru. Złodzieje wykorzystują naszą nieuwagę i kradną rowery zarówno w dzień, jak i w nocy. Najczęściej dochodzi do kradzieży, kiedy pozostawiamy rower na otwartej klatce schodowej, w garażu czy na podwórzu i wydaje nam się, że nikt postronny tam nie wejdzie. Rowery również giną pozostawione przed sklepami, urzędami i barami. Często nieskuteczne zabezpieczenie lub jego brak ułatwiają sprawę złodziejowi.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.