poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / W sierpniu otwarcie posterunku policji na Warszowie!

W sierpniu otwarcie posterunku policji na Warszowie!

Po kilku miesiącach intensywnej pracy, spotkaniach m.in. z Komendantem Miejskim Policji, Prezydentem Świnoujścia oraz po rozmowach z mieszkańcami oraz lokalnymi przedsiębiorcami Zarządy Osiedli Warszów oraz Przytór-Łunowo doprowadziły swoimi działaniami do kolejnego sukcesu.

Według deklaracji Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Pana Mariusza Błaszczaka w sierpniu otwarty zostanie komisariat na Warszowie!

Gdy kilka miesięcy temu mieszkańcy Warszowa wybierali nowy zarząd, który miał reprezentować interesy mieszkańców, oczekiwano wielu działań, ponieważ prawobrzeże było przez lata zaniedbywane. Jednym z celów była reaktywacja komisariatu policji, który kilkanaście lat wcześniej został zamknięty.

Po spotkaniu z Komendantem Miejskim Policji, Panem Andrzejem Zakrzewskim sprawą udało się zainteresować Komendę Wojewódzką Policji. Następnie doszło do spotkania z Prezydentem Świnoujścia Panem Januszem Żmurkiewiczem a następnie zarządy osiedli Warszów oraz Przytór-Łunowo rozpoczęły działania mające na celu wystosowanie apelu do MSWiA o przywrócenie komisariatu policji na Warszowie.

– Kilkadziesiąt dużych i małych przedsiębiorstw z prawobrzeża, przyłączyło się i podpisało listy poparcia dla przygotowywanego przez nas wniosku. Ostatecznie całość złożona została na ręce Pana Prezydenta który w imieniu mieszkańców wystąpił do Pana ministra Mariusza Błaszczaka przekazując poparcie naszej inicjatywy – tłumaczy Dariusz Krzywda. – Dziękujemy serdecznie za współprace Zarządowi Osiedla Przytór-Łunowo który bardzo zaangażował się w pomoc. Dziękujemy również wszystkim przedsiębiorcom którzy przyłączyli się do naszego apelu – dodaje.

– Od blisko miesiąca wiedzieliśmy, że nasze działania przyniosą pozytywny skutek, jednak czekaliśmy na oficjalne potwierdzenie. Ponad 3 tygodnie temu rozpoczął się remont budynku w którym mieścił się i reaktywowany będzie posterunek. Kilka dni temu doszło do potwierdzenia informacji- Warszów będzie mógł czuć się bezpieczniej – mówi Sylwia Marszałek.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

2 komentarze

  1. Niech jeszcze powołają ORMO to będą mieli jak u pana boga za piecem, Warszów stanie się bastionem spokoju i bezpieczeństwa!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.