środa , 5 października 2022
Strona główna / Kultura / Przed nami tydzień muzyki i baletu
Theater Vorpommern: Proben zu "Rock'n'ballet", Choreographie: Jochen Heckmann und Robert Glumbeck, Tänzer des BallettVorpommern und des Balletts der Stettiner Oper, in den Hauptrollen: Leander Veizi, Margaret Howard, Jakub Gut, Nathan Cornwell, Christina Janusz , Premiere/ UA am 28.06.2015 in der Stettiner Oper und beim Ahoi-Festival am 10.07.2015 im Museumshafen Greifswald © MuTphoto/ Braun & Luesch e-mail: info@mutphoto.de

Przed nami tydzień muzyki i baletu

W ciągu ośmiu dniu, na scenach Miejskiego Domu Kultury zobaczymy blisko stu artystów z Niemiec, Singapuru, Bułgarii i Polski. Cztery koncerty, które choć dałyby zamknąć się w szufladzie z tabliczką „muzyka poważna”, zręcznie wymykają się schematom.
Już 20 lipca o 21.00 w Amfiteatrze wyjątkowe połączenie baletu i muzyki… rockowej! Zjednoczone siły Theater Vorpommern Grefiswald oraz Opery na Zamku ze Szczecina wystąpią w spektaklu Rock and Balet. Czy można zatańczyć do gitarowych riffów Metalliki albo Led Zeppelin? Przekonajcie się na własne oczy.
Cena biletów – 35 złotych.
24 lipca o 20.00 Pamela i Vasko Show. Pamela Than Nicholson to pochodząca z Singapuru, znakomita pianistka, od lat koncertująca na całym świecie. Prywatnie, jest mamą popularnej skrzypaczki (i narciarki olimpijskiej!) Vanessy Mae. I chociaż tej ostatniej nie zobaczymy w Świnoujściu, to i tak na scenie towarzyszyć Pameli będzie inna gwiazda – bułgarski skrzypek Vasko Vassiliev. Wirtuoz instrumentu, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie, który ma za sobą występy w największych salach koncertowych świata. Artystom towarzyszyć będzie rodzima Baltic Neopolis Orchestra. Młodzi muzycy ze Szczecina już zdołali zdobyć nie tylko serca publiczności ale też nagrodę „Fryderyka”, przyznawaną przez krajowy przemysł muzyczny. Potężna dawka muzyki na deskach świnoujskiego Amfiteatru.
Cena biletów 25 złotych.
27 lipca o 20.00, również w Amfiteatrze, Wielka Gala Operowa. To z kolei klasyka muzyki klasycznej. W programie fragmenty oper Georga Bizeta, Giuseppe Verdiego, Richarda Wagnera czy Gaetano Donizettiego. Całość brawurowo wykonana przez solistów m.in. Annę Wagner (Mezzosporan), Karo Khachatryan (Tenor). Towarzyszyć im będą aktorzy z połączonych teatrów z Greifswaldu, Putbus i Stralsundu oraz Orkiestra Filharmoniczna pod kierownictwem Golo Berga.
Cena biletów – 35 złotych.
Na deser, 28 lipca o 20.00 w Muszli Koncertowej koncert – Hiszpańskie Fantazje. Morze, muszle (w tym także ta koncertowa), plaża, wydma – to Świnoujście czy Hiszpania? Prawidłowa odpowiedź brzmi: jedno i drugie, bo w trakcie tego koncertu nasz kurort zamieni się w Walencję, Sewillę, a nawet arenę corridy. Słuchaczy porwie rytm flamenco i poruszy modlitwa torreadora, zwłaszcza że wystąpią goście z Hiszpanii: Vincente Campos (trąbka) i Miguel Angel Navarro (dyrygent).
Wstęp wolny
Wszystkie bilety do nabycia w naszych kasach:
Kasa MDK, Wojska Polskiego 1/1, II piętro, od pon. – pt 8.00 – 15.00, tel. 327 87 60
Galeria Art, Wojska Polskiego 1/1, od wt. – sob. 12.00 – 18.00, tel. 322 33 90
Kasa przy Amfiteatrze, ul. Chopina 30, codziennie od 13.00 do 20.00
Kasa przy Muszli koncertowej – promenada, codziennie od 13.30 do 20.30

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. Na pewno się wybiorę na te imprezy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.