Strona główna / Lokalne / Ukradł dwa rowery i plecak. 21-latek ma bogatą kartotekę

Ukradł dwa rowery i plecak. 21-latek ma bogatą kartotekę

Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. 21-latkowi udowodniono kradzież dwóch jednośladów, które zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Mężczyźnie udowodniono także kradzież plecaka dokonaną na szkodę turysty. Oprócz surowych konsekwencji karnych za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy, sąd może nałożyć na skazanego obowiązek naprawienia szkody.

 W minionym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się turysta, który powiadomił o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 4.200 zł. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że jednoślady zostały skradzione z bagażnika rowerowego znajdującego się na samochodzie osobowym zaparkowanym w dzielnicy nadmorskiej. Po przyjęciu zawiadomienia stróże prawa od razu rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy, a także odzyskanie skradzionego mienia.

W toku czynności śledczych i operacyjnych mundurowi wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież rowerów. Do zatrzymania typowanego do sprawy złodzieja doszło we wtorek, kiedy mężczyzna szedł chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej. 21-latek nie krył zdziwienia na widok zatrzymujących go policjantów i od razu przyznał się do kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że mimo młodego wieku mężczyzna ma ” bogatą” kartotekę kryminalną i był już skazany przez sąd oraz odbywał karę pozbawienia wolności, w związku z czym usłyszał zarzut kradzieży popełnionej w warunkach recydywy.

W toku wykonywanych czynności śledczych policjanci ustalili, że 21-letni świnoujścianin ma również związek z kradzieżą z namiotu plecaka z zawartością telefonu komórkowego, dokumentów i pieniędzy na szkodę innego turysty. Za ten czyn mężczyzna także usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał.

Dodatkowo działania policjantów zaowocowały odzyskaniem dwóch skradzionych przez 21-latka rowerów, które wróciły do rąk właścicieli.

W związku z powrotem na drogę przestępstwa w ciągu 5 lat po odbyciu kary więzienia, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na niego obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

2 komentarze

  1. dlatego zapięcie “U” polecam i rower bez naklejek zz napisem znanej marki, najlepiej zwykłą Indianę w media expert która jest zupełnie dobra tyle ze nie zaszpanujesz…

    • podbijam, podobno najskuteczniejsze,a co do Indiany to lekka i wygodna i tez nie jestem zwolennikiem znanych marek już, chociaż mam takową 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.