poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Ukradł dwa rowery i plecak. 21-latek ma bogatą kartotekę

Ukradł dwa rowery i plecak. 21-latek ma bogatą kartotekę

Świnoujscy policjanci ustalili i zatrzymali kolejnego złodzieja rowerów. 21-latkowi udowodniono kradzież dwóch jednośladów, które zostały odzyskane i przekazane właścicielom. Mężczyźnie udowodniono także kradzież plecaka dokonaną na szkodę turysty. Oprócz surowych konsekwencji karnych za przestępstwa popełnione w warunkach recydywy, sąd może nałożyć na skazanego obowiązek naprawienia szkody.

 W minionym tygodniu do Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu zgłosił się turysta, który powiadomił o kradzieży dwóch rowerów o łącznej wartości 4.200 zł. W rozmowie z mężczyzną policjanci ustalili, że jednoślady zostały skradzione z bagażnika rowerowego znajdującego się na samochodzie osobowym zaparkowanym w dzielnicy nadmorskiej. Po przyjęciu zawiadomienia stróże prawa od razu rozpoczęli działania mające na celu ustalenie sprawcy, a także odzyskanie skradzionego mienia.

W toku czynności śledczych i operacyjnych mundurowi wytypowali osobę odpowiedzialną za kradzież rowerów. Do zatrzymania typowanego do sprawy złodzieja doszło we wtorek, kiedy mężczyzna szedł chodnikiem przy ulicy Grunwaldzkiej. 21-latek nie krył zdziwienia na widok zatrzymujących go policjantów i od razu przyznał się do kradzieży.

Funkcjonariusze ustalili, że mimo młodego wieku mężczyzna ma ” bogatą” kartotekę kryminalną i był już skazany przez sąd oraz odbywał karę pozbawienia wolności, w związku z czym usłyszał zarzut kradzieży popełnionej w warunkach recydywy.

W toku wykonywanych czynności śledczych policjanci ustalili, że 21-letni świnoujścianin ma również związek z kradzieżą z namiotu plecaka z zawartością telefonu komórkowego, dokumentów i pieniędzy na szkodę innego turysty. Za ten czyn mężczyzna także usłyszał zarzut kradzieży, do której się przyznał.

Dodatkowo działania policjantów zaowocowały odzyskaniem dwóch skradzionych przez 21-latka rowerów, które wróciły do rąk właścicieli.

W związku z powrotem na drogę przestępstwa w ciągu 5 lat po odbyciu kary więzienia, zgodnie z kodeksem karnym mężczyźnie grozi teraz do 7,5 roku pozbawienia wolności. Dodatkowo sąd może nałożyć na niego obowiązek naprawienia szkody na rzecz pokrzywdzonego.

Oficer prasowy KMP w Świnoujściu

asp. sztab. Beata Olszewska

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

2 komentarze

  1. dlatego zapięcie „U” polecam i rower bez naklejek zz napisem znanej marki, najlepiej zwykłą Indianę w media expert która jest zupełnie dobra tyle ze nie zaszpanujesz…

    • podbijam, podobno najskuteczniejsze,a co do Indiany to lekka i wygodna i tez nie jestem zwolennikiem znanych marek już, chociaż mam takową 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.