Strona główna / Lokalne / Czujny kierowca zatrzymał pijanego kierowcę. Rekord promili

Czujny kierowca zatrzymał pijanego kierowcę. Rekord promili

Mieszkaniec Świnoujścia natychmiast zareagował, gdy zorientował się, że siedzący za kierownicą mężczyzna jest nietrzeźwy. Kiedy kierowca cofając fordem uderzył w inny pojazd, po czym otwierając drzwi “wypadł” z pojazdu i podjął ucieczkę, upadając na trawnik, świadek wyjął ze stacyjki kluczyki i powiadomił policję.

– 32-latek miał w organizmie blisko 3 promile alkoholu oraz nie posiadał w ogóle uprawnień do kierowania. Grożą mu surowe konsekwencje karne i finansowe – informuje asp. Sztab. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Ostatni raz tak pijanego kierowcę zatrzymano w 2014 roku.

Do zdarzenia doszło w sobotę na ulicy Uzdrowiskowej. W pewnym momencie wycofujący zahaczył i zarysował inny pojazd. Kiedy mężczyzna wysiadł ze swojego samochodu i podszedł do pojazdu sprawcy uszkodzenia, z wnętrza “wypadł” kierowca, po czym próbował oddalić się z miejsca zdarzenia, jednak kilka metrów dalej upadł na trawnik.

Właściciel uszkodzonego pojazdu od razu zorientował się, że mężczyzna jest w stanie silnego upojenia alkoholowego, wyjął ze stacyjki kluczyki i o zdarzeniu powiadomił policję.
We wnętrzu samochodu jechało także dwóch innych nietrzeźwych mężczyzn, którzy jak ustalono, byli pasażerami pojazdu kierowanego przez nietrzeźwego kierowcę.

Badanie alkomatem wykazało, że kierowca miał blisko 3 promile alkoholu w organizmie.

Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu, gdzie trzeźwiał. 32-latek już usłyszał zarzut kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

Mężczyzna odpowie przed sądem również za popełnienie kilku wykroczeń, gdzie zostanie skierowany wniosek o ukaranie, w tym spowodowanie kolizji, kierowanie bez uprawnień oraz niestosowanie się do obowiązujących znaków drogowych.

Postawa świadka, który zareagował wobec nietrzeźwego kierującego jest godna pochwały.

Zobacz również

Wypadek na parkingu przy ulicy Bydgoskiej. Chłopak ranny w głowę

Świnoujscy strażacy opatrzyli poważną ranę głowy u młodego mężczyzny. Na parkingu na ulicy Bydgoskiej doszło …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.