środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Czy sygnalizacja uliczna na największych skrzyżowaniach powinna działać dłużej?

Czy sygnalizacja uliczna na największych skrzyżowaniach powinna działać dłużej?

Kilkadziesiąt tysięcy aut więcej w okresie wakacyjnym jeździ po ulicach Świnoujścia. Kierowcy gubią się, cofają, zawracają. Wielu z nich nie zwraca uwagi na znaki drogowe, powodując zagrożenie na ulicach. Po wyłączeniu sygnalizacji ulicznej maja problem z pokonaniem prostego skrzyżowania.

– Moja żona jest świeżo upieczonym kierowcą. Brakuje jej pewności za kierownicą. Gdy na skrzyżowaniu pojawi się kierowca spoza miasta nie potrafiący odnaleźć się na skrzyżowaniu, ma problem z jazdą – mówi jeden z naszych Czytelników. – Może warto, z myślą głownie o turystach, pomyśleć o przedłużeniu działania sygnalizacji ulicznej na największych skrzyżowaniach – mówi.

Sygnalizacja uliczna np. na skrzyżowaniu ulic Matejki i Konstytucji 3 Maja wyłącza się około godz. 20.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

3 komentarze

  1. Oczywiście, że światła powinny działać przynajmniej do 22.00 i tu nie chodzi o zdolność i doświadczenie jazdy tylko o rozładowanie ruchu. – Na przykład na skrzyżowaniu Matejki z Konstytucji 3-ego maja po 20.00 jadąc z ulicy Matejki od strony stokrotki skręcając w lewo – czyli w stronę urzędu można sobie tak długo poczekać zanim się nadarzy okazja na przejazd przez skrzyżowanie – chyba, że się jakiś kierowca zlituje i przepuści życzliwie!

  2. Nie, kierowcy powinni w końcu nauczyć się jeździć, bo jak tylko światła wyłączą, to niewiedzą co się dzieje, są w szoku, głupieją i się gubią…

  3. Ja też uważam, ze sygnalizacja powinna działać do 22.00. Mówiła o tym na ostatniej sesji pani Agatowska ale nie słyszałem odpowiedzi prezydenta czy to poprawią czy nie. Ludzie się motają na tych skrzyżowaniach po 20.00 a samochodów jeździ dużo więc byłoby łatwiej dla mieszkańców i niemców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.