Strona główna / Lokalne / Czy sygnalizacja uliczna na największych skrzyżowaniach powinna działać dłużej?

Czy sygnalizacja uliczna na największych skrzyżowaniach powinna działać dłużej?

Kilkadziesiąt tysięcy aut więcej w okresie wakacyjnym jeździ po ulicach Świnoujścia. Kierowcy gubią się, cofają, zawracają. Wielu z nich nie zwraca uwagi na znaki drogowe, powodując zagrożenie na ulicach. Po wyłączeniu sygnalizacji ulicznej maja problem z pokonaniem prostego skrzyżowania.

– Moja żona jest świeżo upieczonym kierowcą. Brakuje jej pewności za kierownicą. Gdy na skrzyżowaniu pojawi się kierowca spoza miasta nie potrafiący odnaleźć się na skrzyżowaniu, ma problem z jazdą – mówi jeden z naszych Czytelników. – Może warto, z myślą głownie o turystach, pomyśleć o przedłużeniu działania sygnalizacji ulicznej na największych skrzyżowaniach – mówi.

Sygnalizacja uliczna np. na skrzyżowaniu ulic Matejki i Konstytucji 3 Maja wyłącza się około godz. 20.

Zobacz również

PKP Intercity zapowiada nowy rozkład jazdy. Bezpośredni pociąg ze Świnoujścia do Czech

Wprowadzenie nowych pociągów, skrócenie czasu przejazdu na wielu trasach, lepsza dostępność komunikacyjna poprzez wprowadzenie dodatkowych …

3 komentarze

  1. Oczywiście, że światła powinny działać przynajmniej do 22.00 i tu nie chodzi o zdolność i doświadczenie jazdy tylko o rozładowanie ruchu. – Na przykład na skrzyżowaniu Matejki z Konstytucji 3-ego maja po 20.00 jadąc z ulicy Matejki od strony stokrotki skręcając w lewo – czyli w stronę urzędu można sobie tak długo poczekać zanim się nadarzy okazja na przejazd przez skrzyżowanie – chyba, że się jakiś kierowca zlituje i przepuści życzliwie!

  2. Nie, kierowcy powinni w końcu nauczyć się jeździć, bo jak tylko światła wyłączą, to niewiedzą co się dzieje, są w szoku, głupieją i się gubią…

  3. Ja też uważam, ze sygnalizacja powinna działać do 22.00. Mówiła o tym na ostatniej sesji pani Agatowska ale nie słyszałem odpowiedzi prezydenta czy to poprawią czy nie. Ludzie się motają na tych skrzyżowaniach po 20.00 a samochodów jeździ dużo więc byłoby łatwiej dla mieszkańców i niemców.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.