Strona główna / Lokalne / Powstał ekskluzywny album o Świnoujściu

Powstał ekskluzywny album o Świnoujściu

Dziesiątki najpiękniejszych zdjęć i kilka miesięcy ciężkiej pracy zaowocowały powstaniem ekskluzywnego albumu fotograficznego o Świnoujściu. 14 świnoujskich fotografów podarowało zdjęcia naszego miasta, aby stworzyć trwały ślad dla odwiedzających Świnoujście. Albumu nie można niestety kupić – będzie wręczany w formie prezentu dla najznamienitszych gości odwiedzających świnoujskie wyspy. Wśród autorów jest fotoreporter Robert Ignaciuk. Czytelnicy portalu swinoujskie.info i tygodnika Kronik Portowych dobrze znają jego zdjęcia, bo codziennie fotografuje imprezy i urokliwe zakątki naszego miasta, którymi dzieli się na naszych łamach.

„Świnoujście Miasto o wielu obliczach” to tytuł albumu fotograficznego, bardzo ładnego i starannie wydanego albumu. 14 świnoujskich fotografów ( w większości amatorów) bezpłatnie użyczyło swoich zdjęć do zrealizowania tego projektu, wydawcą jest Urząd Miasta Świnoujście. W poniedziałek w obecności prezydenta Janusza Żmurkiewicza, zastępcy prezydenta Pawła Sujki, naczelnik wydziału Promocji i innych. odbyło się spotkanie na którym podziękowano współtwórcom pięknego albumu.

Na jednym z serwisów społecznościowych zauważyłem, że wielu świnoujścian wrzuca na swoje prywatne profile naprawdę fajne zdjęcia przedstawiające różne odsłony naszego miasta – mówi zastępca Prezydenta Miasta Paweł Sujka, pomysłodawca i inicjator albumu. – Internet ma jednak to do siebie, że zdjęcie dziś, w jednej chwili jest, a potem znika, „przykryte” innymi i człowiek o nim zapomina. Pozostaje tylko w komputerze autora. Pomyślałem, że warto byłoby je jakoś zatrzymać. I wtedy zrodził się pomysł na album. Album ze zdjęciami zwykłych -choć w tym przypadku należałoby powiedzieć raczej niezwykłych – mieszkańców, którzy żyją w Świnoujściu, pracują i z dumą mówią o sobie – świnoujścianie.

Autorzy zdjęć to między innymi technik mechanik, były strażak, elektroenergetyk, administrator nieruchomości, właściciel portalu o Świnoujściu, strażnik miejski, właściciel solarium, były policjant, dyspozytor w korporacji taksówkarskiej. W sumie czternaście osób, różne charaktery i wizje takiego albumu… Do tego jeden pracownik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Urzędu Miasta Świnoujście – Wiesława Porębiak – która musiała to wszystko „ogarnąć” i spełnić techniczne wymogi co do zdjęć grafika, który album opracował i przygotował do druku.

Inicjatywę wydania albumu w pełni poparł Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz, który spotkał się z autorami zdjęć.

To, co robicie i zrobiliście jest wyjątkowe –powiedział Prezydent wręczając im jeszcze pachnące drukiem pierwsze egzemplarze albumów – Zwykłe dziękuję to za mało, ale wiem, że niczego więcej nie oczekujecie. Dzięki temu albumowi wiele miejsc, ludzi i wydarzeń trafi do historii, podobnie jak Wy, którzy je czasami, tak bardzo spontanicznie, uwieczniliście.

Autorami zdjęć do albumu są: Tomasz Ambroszczyk, Artur Błaszak, Krzysztof Chomicz, Kamil Czech, Arkadiusz Dwulatek, Joanna Ignaciuk, Robert Ignaciuk, Jacek Lewandowski, Marta Lewandowska, Robert Monkosa, Jerzy Rauch, Krzysztof Sokalski, Mieczysław Tyburski i Piotr Zgraja.

Zobacz również

Woda w kranach w Świnoujściu jest badana częściej

Woda pitna dla odbiorców Świnoujścia nie jest pobierana z wód  powierzchniowych tj. ani z Odry …

2 komentarze

  1. Brawo!! Gratulacje dla artystów!Gratulacje dla pomysłu!Na pohybel zawistnikom 🙂 Warto było zostawić coś dla potomnych.Kocham Świnoujście i cieszę się z każdej publikacji o moim pięknym mieście.O historii mówią kamienie i fotografie.

  2. Czy to jest ten album na ktory miasto wydalo 63 tysiące złotych? Jak tak to ile zarobiła osoba skladajaca go, ile kosztował wydruk i w ilu egzemplarzach

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.