Strona główna / Lokalne / W piątek do Świnoujścia przyjadą pielgrzymi

W piątek do Świnoujścia przyjadą pielgrzymi

Grupy pielgrzymów udających się na Światowe Dni Młodzieży dotarły na Pomorze Zachodnie. Wśród nich m.in. 30 Meksykanów przebywających w Świnoujściu. Pielgrzymi zwiedzają miasto i poznają jego historię, rozmawiają z ludźmi i wspólnie się modlą. Największa grupa pielgrzymów dotrze do Świnoujścia w piątek (22.07). Szacuje się, że może ich być nawet pół tysiąca.

Dni w Diecezjach to tydzień poprzedzający Światowe Dni Młodzieży w Krakowie. W archidiecezji szczecińsko-kamieńskiej pielgrzymów ugości Szczecin, Świnoujście i Myślibórz. Przyjadą do Świnoujścia ze Szczecina pociągiem. Zostaną powitani na dworcu o godzinie 9.55. O godzinie 10.45 spotkają się na pl. Wolności, aby stamtąd przejść w korowodzie do muszli koncertowej. Później będą mieli czas na wspólny obiad i czas wolny na zwiedzanie miasta.

Zobacz również

Festiwal Uśmiechu edycja 2 – już w najbliższą sobotę

Stowarzyszenie Kierunek Świnoujście ma przyjemność zaprosić Państwa na drugą edycję Festiwalu Uśmiechu dzięki inicjatywie programu …

3 komentarze

  1. nie_polityczny

    W jaki piatek, jak juz wczoraj (19 lipca) z poznego rana na skrzyzowaniu Matejki i 11 listopada widzialem taka wycieczke. Jedni na drugich czekali, bo swiatlo zielone na przejsciu zmienilo sie na czewrone.

  2. Skąd wiadomo, że pociąg do Świnoujścia przyjedzie na czas?

  3. Czyżby tym pielgrzymującym kierunki się pomyliły? Kraków leży w przeciwnym kierunku, niech im to ktoś wytłumaczy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.