środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Świnoujście pozbyło się komarów. To pierwszy taki sezon

Świnoujście pozbyło się komarów. To pierwszy taki sezon

Mieszkańcy miasta i turyści zapomnieli o uciążliwych owadach. Tego lata w Świnoujściu nie ma komarów. To pierwszy raz od kilku lat, gdy popularny nadmorski kurort uporał się z problemem gryzących owadów. Akcja odkomarzania, podobnie jak w poprzednich latach, rozpoczęła się od kwietnia i potrwa do końca września.

– Prowadzona jest na wszystkich zamieszkałych obszarach oraz terenach zielonych na prawo i  lewobrzeżu należących do miasta, w tym skwerach, placach zabaw, przy przeprawach promowych itd. – informuje Robert Karelus z magistratu.

Tegoroczne odkomarzanie prowadzi firma „Pestokil” z Brzegu. To ta sama, która prowadziła odkomarzanie w ubiegłym roku. Zwycięska firma zaproponowała cenę 146 tys. złotych.

Akcja rozpoczęła się od specjalnych tzw. wylewek na terenach podmokłych, stawach w parku i innych terenach miejskich, gdzie stoi woda. Wylewki mają za zadanie zabić larwy komarów. Kolejnym etapem jest zamgławianie, zwane inaczej odymianiem.

Trzeba pamiętać, że Świnoujścia z racji swojego położenia na wyspach otoczonych wodą, w otulinie Wolińskiego Parku Narodowego, gdzie nie prowadzi się walki z komarami, jest wyjątkowo narażone na plagi komarów. Dodatkowo akcje odkomarzania nie są prowadzone w ogóle, albo sporadycznie także po niemieckiej stronie wyspy. W granicach Miasta znajduje się również znaczna część terenów zielonych należących do Lasów Państwowych, gdzie również nie przeprowadza się odkomarzania.

Sporadycznie komary można zauważyć w dzielnicy nadmorskiej i prawobrzeżnych częściach miasta.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

5 komentarzy

  1. Komary byly i beda – w roznych okresach . W czoraj wrocilem z urlopu pogryziny – sa wszedzie – bylo nie do wytrzymania . Ladna miejscowosc – ale ja juz tam nie pojade – szkoda .

  2. Komary byly i beda – w roznych okresach . W czoraj wrocilem z urlopu pogryziny – sa wszedzie – bylo nie do wytrzymania . Ladna miejscowosc – ale ja juz tam nie pojade – szkoda .

  3. OJ CHYBA COŚ POSZŁO NIE TAK … tysiące komarów w Świnoujściu na przełomie sierpnia/września . MASKARA !

  4. Dobra robota!

  5. Wreszcie ktos zauważył 🙂 że komarów brak a swoją drogą komarów niema na Karsiborzu w końcu się udało miejmy nadzieję, że w przyszłych latach tez uda się powtórzyć ten sukces.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.