Strona główna / Lokalne / Jesteście dla nas wzorem

Jesteście dla nas wzorem

– To dla mnie ogromne szczęście i zaszczyt stać tu dzisiaj przed Wami – mówił dziś Prezydent Miasta Janusz Żmurkiewicz do par, które właśnie świętują Złote Gody. – Jesteście Państwo wzorem dla młodego pokolenia Polaków. Historia Waszych małżeństw to także historia naszego miasta

W imieniu Prezydenta RP, prezydent Janusz Żmurkiewicz uhonorował Jubilatów Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie. Wśród dostojnych Jubilatów znaleźli się:

Państwo Genowefa i Kazimierz Brdysowie

Państwo Genowefa i Kazimierz Brdysowie zawarli związek małżeński 19 lutego 1966 roku w Krośnicach. Pani Genowefa Brdys zamieszkała w Świnoujściu od miesiąca maja 1966 roku, a Pan Kazimierz od września 1961 roku. Pani Genowefa pracowała w latach 1966 – 1975 w PPDiUR „ODRA” w Świnoujściu, a następnie w OSiR „Wyspiarz” jako księgowa. Pan Kazimierz Brdys pracował w PPDiUR „ODRA” w latach 1961 – 2004 tj.43 lata w administracji. Państwo Genowefa i Kazimierz Brdysowie mają 2 córki, 1 wnuczkę i 1 wnuka.

Państwo Bogumiła i Piotr Gołąbiowscy

Państwo Bogumiła i Piotr Gołąbiowscy zawarli związek małżeński 23 kwietnia 1966 roku w Świdnicy. Pani Bogumiła od 1963 roku pracowała w cukrowni „Świdnica” na stanowisku kierownika laboratorium oraz inspektora d/s inwestycji. W 1969 roku przeprowadziła się do Świnoujścia wraz z synem urodzonym w 1968 roku. Od 1970 roku pracowała w PSS „Społem” w Świnoujściu. W 1990 roku przeszła na rentę, a od 2004 roku jest na emeryturze. Pan Piotr w 1963 roku rozpoczął służbę w Marynarce Wojennej w Gdyni, a od 1966 roku kontynuował ją w Świnoujściu. W 1984 roku przeszedł na emeryturę. W latach 1984 – 1997 pracował w Morskim Instytucie Rybackim w Świnoujściu na stanowisku kierownika jednostki pływającej. W międzyczasie pływał na kontraktach na statkach zagranicznych. W 1997 roku przeszedł do pracy w Urzędzie Morskim Szczecin – Baza Oznakowania Nawigacyjnego w Świnoujściu – na stanowisko kierownika jednostki pływającej, gdzie w dalszym ciągu pracuje. Państwo Bogumiła i Piotr Gołąbiowscy mają jednego syna, dwoje wnuków i jedną wnuczkę.

Państwo Lidia i Józef Górscy

Lidia i Józef Górscy zawarli związek małżeński 06 września 1961 roku w Świnoujściu. Pani Lidia Górska pracowała w PSS „Społem” w Świnoujściu, a Pan Józef Górski w PŻM w Szczecinie. Państwo Górscy maja 1 syna, który jest Kapitanem Żeglugi Wielkiej. Państwo Górscy mają 3 wnuczki.

Państwo Monika i Stanisław Makarowie

Państwo Monika i Stanisław Makarowie zawarli związek małżeński 11 czerwca 1966 roku w Kamieniu Pomorskim. Od 11 lat mieszkają w Świnoujściu, wcześniej mieszkali w Dziwnowie. Wychowali 2 synów, którzy są oficerami w Marynarce Wojennej. Jeden z synów jest komandorem, drugi syn jest kapitanem – dowódcą Trałowca. Państwo Monika i Stanisław Makarowie mają 2 wnuczki i 2 wnuków. Pani Monika zajmowała się domem. Pracowała w strukturach wojska. Pan Stanisław służył w wojsku – Marynarce Wojennej przez okres 35 lat. Obecnie wypoczywa wraz z żoną na zasłużonej emeryturze.

Państwo Jadwiga i Ryszard Wontkowie

Państwo Jadwiga i Ryszard Wontkowie zawarli związek małżeński 24 grudnia 1965 roku w Sierakowicach, w USC Kartuzy. Państwo Wontkowie mieszkają w Świnoujściu, Pan Ryszard od 1962 roku, a Pani Jadwiga od 1965 roku. Pan Ryszard od początku do emerytury pracował w Pomorskim Dywizjonie Okrętów Pogranicza, był dowódcą okrętu. Pani Jadwiga zajmowała się przede wszystkim prowadzeniem domu i wychowaniem dzieci. Państwo Wontkowie mają troje dzieci : Syn Jarosław – ur. w 1967 roku, ukończył Wyższą Szkołę Morską, pracuje na statkach, jest oficerem, mieszka w Szczecinie; córka Małgorzata – ur.1968 r. – ukończyła Uniwersytet Szczeciński, jest urzędnikiem państwowym, mieszka także w Szczecinie; córka Justyna – ur. w 1976 roku – ukończyła studia w Niemczech, tam mieszka i pracuje jako pracownik biurowy. Państwo Jadwiga i Ryszard mają jedną wnuczkę i pięcioro wnuków.

Zobacz również

Świnoujście. Zakaz kąpieli na części kąpieliska

Z uwagi na pojawienie się sinic, dziś 17 sierpnia 2022r. dyrektor Ośrodka Sportu i Rekreacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.