Strona główna / Lokalne / La Bamba w Świnoujściu

La Bamba w Świnoujściu

W dniu dzisiejszym w urzędzie miasta odbyło miłe spotkanie z uczestnikami pielgrzymki, z dalekiego Meksyku, na odbywające się w Krakowie Światowe Dni Młodzieży.

Młodzi Meksykanie spotkali się z Zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Sujką, od którego otrzymali wydane niedawno albumy ze zdjęciami przekazanymi bezpłatnie miastu przez fotografów amatorów.

Duży aplauz wywołały słowa Pawła Sujki, który zapewnił młodzież, że nie będą musieli dźwigać ponadkilogramowego albumu w plecakach, ponieważ ……..otrzymają go na specjalnie wydanych , oznaczonych logiem Świnoujścia pendrivach.

DSCN5496Po wymianie flag nastąpiło wspólne odśpiewanie, przez zgromadzoną polską i meksykańską młodzież, ich duszpasterzy i świnoujskich urzędników słynnego, meksykańskiego przeboju La Bamba.

– Jesteśmy zachwyceni pięknem świnoujskich wysp i gościnnością ich mieszkańców– mówili młodzi goście- To naprawdę czarodziejskie miejsce.

. W piątek 22lipca około godziny 10.00 wyruszy z Placu Wolności do Muszli Koncertowej Korowód Mieszka, w którym udział wezmą również młodzi goście z Meksyku. Tam około godziny 11.30 celebrowane będzie nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a o godzinie 17.00 koncert zespołu Som Gorsi. Goście zwiedzą również najbardziej malownicze zakątki 44 wysp, spotkają się ze swoimi rówieśnikami ze Świnoujścia.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.