środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Tylko podobne do godła III Rzeszy?

Tylko podobne do godła III Rzeszy?

Przy ulicy Bohaterów Września zaparkował samochód volkswagen. Auto niczym by się nie odróżniało od reszty stojących w tym miejscu aut, gdyby nie specyficzne poczucie humoru jego właściciela. Na pojeździe znajduje się naklejka – przypominająca godło III Rzeszy używane w latach 1935–1945. Zamiast gapy jest jednak logo volkswagena.

20160720_175132Auto jest na szwedzkich numerach rejestracyjnych. Jego właściciel albo wagarował na lekcjach historii, albo nie uczył się jej wcale. Niestety kierowcy nic nie grozi, bo logo nie jest symbolem nazizmu, a jedynie przeróbką. Nie mają tu bowiem zastosowania przepisy mówiące o tym, że ten kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

2 komentarze

  1. Zastanawiam się, gdzie jest ONR który tak bardzo bronił polskości. Zaspaliście?

  2. Może jak wzorem dokumentu uniewanionego, bo takie go symbolu niemieckiej gapy nie ma, należy zrobić dwa otwory lub odciac róg.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.