Strona główna / Lokalne / Do kasy miasta płyną miliony ze sprzedaży alkoholu

Do kasy miasta płyną miliony ze sprzedaży alkoholu

W 300 punktach na terenie miasta można dziś kupić alkohol. To sklepy, a także lokale gastronomiczne w których można kupić np. piwo. Miasto do połowy roku z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zarobiło 1,5 mln złotych. Tylko w tym roku wydano 130 zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Przedsiębiorcy muszą uważać, aby nie cofnięto im zezwolenia. A stracić je można bardzo łatwo. Najczęstszym przewinieniem przedsiębiorców w ramach sprzedaży napojów alkoholowych jest sprzedaż alkoholu osobom do 18 lat i osobom w stanie nietrzeźwości. W praktyce jednak nikt tego nie kontroluje. Ani policjanci, ani strażnicy miejscy, ani tez radni nie prowadzą kontroli sprzedaży alkoholu. Efekt? – W 2016 roku nie cofnięto żadnego zezwolenia – przyznaje Robert Karelus z magistratu.

W 2015 roku wydano 164 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Dochód z tytułu  opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2015 wyniósł  1,8 mln zł

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

3 komentarze

  1. Co z tego jak pic nie można.

  2. A komisja, która wydaje zezwolenia została zwolniona z obowiazku kontroli punktów, którym wydala koncesje?

  3. A Komisja, ktora przyznaje zezwolenia na sprzedaż została zwolniona z obowiazku kontroli punktów na które sama przyznała koncesje na sprzedaż alkoholu?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.