Strona główna / Lokalne / Do kasy miasta płyną miliony ze sprzedaży alkoholu

Do kasy miasta płyną miliony ze sprzedaży alkoholu

W 300 punktach na terenie miasta można dziś kupić alkohol. To sklepy, a także lokale gastronomiczne w których można kupić np. piwo. Miasto do połowy roku z opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych zarobiło 1,5 mln złotych. Tylko w tym roku wydano 130 zezwoleń na sprzedaż alkoholu. Przedsiębiorcy muszą uważać, aby nie cofnięto im zezwolenia. A stracić je można bardzo łatwo. Najczęstszym przewinieniem przedsiębiorców w ramach sprzedaży napojów alkoholowych jest sprzedaż alkoholu osobom do 18 lat i osobom w stanie nietrzeźwości. W praktyce jednak nikt tego nie kontroluje. Ani policjanci, ani strażnicy miejscy, ani tez radni nie prowadzą kontroli sprzedaży alkoholu. Efekt? – W 2016 roku nie cofnięto żadnego zezwolenia – przyznaje Robert Karelus z magistratu.

W 2015 roku wydano 164 zezwoleń na sprzedaż napojów alkoholowych. Dochód z tytułu  opłat za zezwolenia na sprzedaż napojów alkoholowych w 2015 wyniósł  1,8 mln zł

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

3 komentarze

  1. Co z tego jak pic nie można.

  2. A komisja, która wydaje zezwolenia została zwolniona z obowiazku kontroli punktów, którym wydala koncesje?

  3. A Komisja, ktora przyznaje zezwolenia na sprzedaż została zwolniona z obowiazku kontroli punktów na które sama przyznała koncesje na sprzedaż alkoholu?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.