Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Kilkuset pielgrzymów przeszło ulicami Świnoujścia

[ZDJĘCIA i FILM] Kilkuset pielgrzymów przeszło ulicami Świnoujścia

Przyjechali z Meksyku, Brazylii, Kanady, Francji, Grecji, Włoch, Izraela, Niemiec i wielu innych krajów. W piątek ulicami Świnoujścia przeszło kilkuset pielgrzymów, którzy wkrótce wyjadą na Światowe Dni Młodzieży w Krakowie, którym przewodniczyć będzie Papież Franciszek.

Zanim jednak pielgrzymi z całego świata przyjadą do Krakowa, wielu z nich odwiedza wcześniej różne zakątki Polski, aby uczestniczyć w Dniach w Diecezji.

– Również do naszej Archidiecezji przyjedzie kilkanaście grup zagranicznych, które wspólnie z polską młodzieżą będą przeżywać bogaty program duchowy, kulturalny i turystyczny – mówi ks. Arcybiskup Andrzej Dzięga Metropolita Szczecińsko – Kamieński. – Będziemy gościć młodzież z Belgii, Brazylii, Danii, Francji, Irlandii, Izraela, Kanady, Meksyku, Niemiec i Ukrainy. Razem z nimi przyjadą ich biskupi, duszpasterze, klerycy i osoby życia konsekrowanego.

Część kulturalno turystyczna Dni w Diecezji odbędzie się również w Świnoujściu. W piątek 22 lipca około godziny 10.00 wyruszył z Placu Wolności do Muszli Koncertowej Korowód Mieszka. Tam około godziny 11.30 celebrowane było nabożeństwo odnowienia przyrzeczeń chrzcielnych, a o godzinie 17.00 zaplanowano koncert zespołu Som Gorsi. Goście zwiedzą również najbardziej malownicze zakątki naszych wysp, spotkają się z naszą młodzieżą.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.