Strona główna / Lokalne / Gdzie w Świnoujściu można zatrzasnąć amulet miłości?

Gdzie w Świnoujściu można zatrzasnąć amulet miłości?

Czy Świnoujście wzorem Heringsdorfu weźmie przykład z niemieckiej gminy i utworzy specjalne miejsce do wieszania kłódek, które na znak miłości wieszają zakochani przyjeżdżający do nadmorskiego miasta? Dziś robią to balustradach wiatraka i plażowej promenady.

13835995_698212603687665_1795686102_oWładze Heringdorfu uznały, że rdzewiejące kłódki na molo nie wyglądają ładnie. Dlatego utworzyły specjalne miejsce do ich wieszania. Zakochani zatrzaskują kłódki na specjalnym stożku ustawionym na molo.

– Na razie nie planujemy zdjęcia kłódek z barier kładek na pierwszym pasie wydm, uważając to za pewien wyraz sympatii, uczucia i de facto zadowolenia z pobytu zakochanych par w naszym mieście. Jesteśmy uznawani za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na polskim wybrzeżu, o czym świadczą chociażby rankingi organizowane wśród internautów – informuje Robert Karelus z magistratu.

Przypinanie kłódki z imionami zakochanych do mostu na znak uczucia to częsty zwyczaj na “mostach miłości” na całym świecie. W sąsiednich Międzyzdrojach na promenadzie można zamówić taką kłodkę z imiennym grawerem.

Zobacz również

Co nowego na budowie tunelu pod cieśniną Świny?

Trwają roboty konstrukcyjne dla wiaduktu w ciągu ul. Karsiborskiej – w ubiegłym tygodniu wykonywano dylatacje …

2 komentarze

  1. KILKA LAT TEMU JUŻ BYŁ TAKI JEDEN, CO SOBIE AMULET MIŁOŚCI NA FIUCIE ZATRZASNĄŁ! CHIRURG W SZPITALU MUSIAŁ Z POMOCY STRAŻAKÓW SKORZYSTAĆ, ŻEBY TEN AMULET MU Z TEGO FIUTA ZDJĘLI.

  2. Niech te KŁÓDKI wieszają sobie na PRZYRODZENIU….!!!!!! OSZOŁOMY

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.