Strona główna / Lokalne / Gdzie w Świnoujściu można zatrzasnąć amulet miłości?

Gdzie w Świnoujściu można zatrzasnąć amulet miłości?

Czy Świnoujście wzorem Heringsdorfu weźmie przykład z niemieckiej gminy i utworzy specjalne miejsce do wieszania kłódek, które na znak miłości wieszają zakochani przyjeżdżający do nadmorskiego miasta? Dziś robią to balustradach wiatraka i plażowej promenady.

13835995_698212603687665_1795686102_oWładze Heringdorfu uznały, że rdzewiejące kłódki na molo nie wyglądają ładnie. Dlatego utworzyły specjalne miejsce do ich wieszania. Zakochani zatrzaskują kłódki na specjalnym stożku ustawionym na molo.

– Na razie nie planujemy zdjęcia kłódek z barier kładek na pierwszym pasie wydm, uważając to za pewien wyraz sympatii, uczucia i de facto zadowolenia z pobytu zakochanych par w naszym mieście. Jesteśmy uznawani za jedno z najbardziej romantycznych miejsc na polskim wybrzeżu, o czym świadczą chociażby rankingi organizowane wśród internautów – informuje Robert Karelus z magistratu.

Przypinanie kłódki z imionami zakochanych do mostu na znak uczucia to częsty zwyczaj na “mostach miłości” na całym świecie. W sąsiednich Międzyzdrojach na promenadzie można zamówić taką kłodkę z imiennym grawerem.

Zobacz również

Policjanci sprawdzają numery seryjne rowerów

Świnoujscy policjanci prowadzą kontrole rowerzystów. Sprawdzają nie tylko czy łamią przepisy, ale także to czy …

2 komentarze

  1. KILKA LAT TEMU JUŻ BYŁ TAKI JEDEN, CO SOBIE AMULET MIŁOŚCI NA FIUCIE ZATRZASNĄŁ! CHIRURG W SZPITALU MUSIAŁ Z POMOCY STRAŻAKÓW SKORZYSTAĆ, ŻEBY TEN AMULET MU Z TEGO FIUTA ZDJĘLI.

  2. Niech te KŁÓDKI wieszają sobie na PRZYRODZENIU….!!!!!! OSZOŁOMY

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.