środa , 5 października 2022
Strona główna / Kultura / Rozpoczyna się Art week Świnoujście

Rozpoczyna się Art week Świnoujście

W najbliższą niedzielę 24 lipca rozpoczyna się Art week, czyli tydzień wydarzeń, koncertów i muzycznych animacji w Świnoujściu organizowanych przez Baltic Neopolis Orchestra ze Szczecina w ramach Baltic Neopolis Festival.

 Sztuka pięknego dźwięku ogarnie w te długie lipcowe dni całe miasto. Spotkać ją będzie można w Amfiteatrze, na promenadzie, Muszli Koncertowej czy na Placu Wolności. W programie przewidziano niespodzianki dla dojrzałych odbiorców i najmłodszych.

Muzyczny Art week rozpocznie się 24 lipca koncertem w Amfiteatrze. Na scenie zobaczymy Pamelę Tan-Nicholson, mamę Vanessy Mae – znakomitą pianistkę z Singapuru, której towarzyszyć będzie wirtuoz skrzypiec Vasko Vassilev – koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie oraz laureaci Fryderyka 2015 – Baltic Neopolis Orchestra w symfonicznym składzie.

Przez najbliższy tydzień do Świnoujścia przyjedzie ogromna liczba artystów o światowym uznaniu, którzy gwarantują najwyższy poziom doznań artystycznych i wspaniałą zabawę. Wszystko to w ramach Baltic Neopolis Festival, Międzynarodowego Festiwalu Muzyki, który jest różnorodnym przedsięwzięciem osadzonym w basenie Morza Bałtyckiego i odbywa się po raz drugi. Festiwal zakłada współpracę muzyków i artystów z całego świata, ze szczególnym uwzględnieniem krajów Morza Bałtyckiego. Baltic Neopolis Festival to 20 koncertów, w tym międzynarodowych artystów oraz zespołów kameralnych, rezydencja Baltic Neopolis Orchestry podczas trwania całego Festiwalu, występy Baltic Neopolis Virtuosi (międzynarodowej orkiestry złożonej z muzyków krajów partnerskich) podczas koncertów finałowych, jak również Art week w Świnoujściu – koncerty oraz animacje i warsztaty muzyczne w przestrzeni miejskiej dla dzieci i dorosłych.

Program Art Week Świnoujście:

24.07 (niedziela), godz. 20:00 Amfiteatr, Świnoujście

Pamela & Vasko Show

Rewia muzyki klasycznej. To spotkanie z dobrze znanymi melodiami, zabawa pod hasłem „Jak brzmiałby współczesny musical, gdyby skomponował go G. Bizet i G. Puccini?”. Do tego rzadka sposobność, aby zobaczyć i usłyszeć w Polsce artystów tak dużego formatu.

Na scenie wystąpią bowiem Pamela Tan-Nicholson, niepowtarzalna osobowość muzyczna – mama Vanessy Mae – znakomita pianistka, kompozytorka i producentka z Singapuru, Vasko Vasillev, koncertmistrz Covent Garden Opera House w Londynie, wirtuoz, geniusz skrzypiec oraz laureaci Fryderyka 2015 Baltic Neopolis Orchestra w symfonicznym składzie, a także gitarzysta flamenco z Hiszpanii Tony Cantero.

W programie znajdą się wspaniałe dzieła w nowych, zaskakujących aranżacjach. Będzie to bilet do świata muzycznej fantazji.

Artyści:

Vasko Vassilev (Bułgaria) – skrzypce

Pamela Tan-Nicholson (Singapur) – fortepian

Tony Cantero (Hiszpania) – gitara

Soliści Opery Narodowej w Sofii

Baltic Neopolis Orchestra w składzie symfonicznym

 

Program:

Fantazje z oper

Giacomo Puccini Turandot
Giacomo Puccini Madame Butterfly
George Bizet Carmen

Bilety na koncert w cenie 25 zł do nabycia w:

– Kasie w Miejskim Domu Kultury, Wojska Polskiego 1/1, 2 p.

– Galerii Art, Wojska Polskiego 1/1

– kasie przy Amfiteatrze, Chopina 30

– kasie przy Muszli Koncertowej przy Promenadzie

Animacje muzyczne

Dźwiękowa niespodzianka w sercu nadmorskiego kurortu. Muzycy Baltic Neopolis Orchestry przygotowali specjalne, interaktywne atrakcje zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Warto przejść się Promenadą, zajrzeć do Admirała I czy przyprowadzić dziecko na Plac Wolności, aby cieszyć się z wyjątkowo bliskiego spotkania z muzyką. Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny.

 

25.07 (poniedziałek), godz. 17.00 Promenada, Świnoujście

Muzyczny eksperyment

25.07 (poniedziałek), godz. 20.00 Uzdrowisko Świnoujście

Muzyczny wieczór w Admirale I

27.07 (środa), godz. 10.00- 12.00 i 16.00- 18.00 Plac Wolności, Świnoujście

Animacje Muzyczne dla dzieci

28.07 (czwartek), godz. 20:00, Muszla koncertowa, Świnoujście

Hiszpańskie Fantazje

Morze, muszle (w tym także ta koncertowa), plaża, wydma – to Świnoujście czy Hiszpania? Prawidłowa odpowiedź brzmi: jedno i drugie, bo w trakcie tego koncertu polski kurort zamieni się w Walencję, Sewillę, a nawet arenę corridy. Słuchaczy porwie rytm flamenco i poruszy modlitwa torreadora, zwłaszcza że wystąpi gość z Hiszpanii –  Sergio Perez Perez (trąbka).

Artyści:

Sergio Prezez Perez (Hiszpania) – trąbka

Baltic Neopolis Orchestra

Program:

Ferrer Ferràn Mar I Bel

Perfecto Artola La Concha Flamenca

Bernardino B. Monterde Virgen de la Macarena

Eduardo López Chavarri Acuarelas Valencianas

Eduardo Toldrà Vistes al mar

Jaquin Turina Oración del Torero

Wstęp wolny

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Jeden komentarz

  1. Niedzielny koncert był świetny, naprawdę wysokiej klasy wykonawcy. Brawo, coraz częściej wysoka kultura do nas dociera.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.