Strona główna / Lokalne / [ZDJECIA i FILM] Stawiają nowe urządzenia do gimnastyki

[ZDJECIA i FILM] Stawiają nowe urządzenia do gimnastyki

Kółka gimnastyczne, rura strażacka i urządzenie do pompek – o te elementy wzbogaciła się strefa do street workoutu w Parku Chopina. Urządzenia zakupiono z grantów Polskiego LNG. Miasto dołożyło 2,5 tys. złotych. Ćwicząca młodzież jest najlepszym dowodem na to, że takie urządzenia są potrzebne w mieście.

Świnoujścianie mogą pracować nad swoją formą fizyczną na świeżym powietrzu. od dwóch lat. Wówczas w Parku Chopina ustawiono drążki do podciągania, drabinki i ławkę skośną.

– Kalistenika to najlepsza forma ćwiczeń. Przede wszystkim ze względu na małą ilość kontuzji. Wszystkie ćwiczenia wykonujemy w oparciu o własne mięśnie – zachwala Dawid Szubryt.

Sfinansowanie nowych urządzeń nie byłoby możliwe, gdyby nie Fundusz Inicjatyw Społecznych utworzony przez Polskie LNG. To właśnie o środki z tego programu starała się Świnoujska Akademia Karate Kyokushin.

– Każdego dnia są tu ludzie, którzy ćwiczą. Dzieci, młodzież, a nawet starsi. Takie miejsca są bardzo potrzebne – mówi Paweł Sujka.

Z nowych urządzeń będzie można korzystać już od niedzieli.

Zobacz również

Świnoujście: Od 1 lipca łatwiej o parking w dzielnicy nadmorskiej i centrum miasta

Dostępność miejsc postojowych, oszczędności paliwa marnowanego na krążenie po mieście w poszukiwaniu parkingu, mniej zanieczyszczeń …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.