Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / Grechuta znów rozbrzmi w Świnoujściu

Grechuta znów rozbrzmi w Świnoujściu

To prawdziwa sensacja wśród letnich atrakcji na Pomorzu Zachodnim, jeden z najciekawszych artystycznych festiwali. Takie głosy po pierwszej edycji zebrał świnoujski festiwal poświęcony twórczości Marka Grechuty. Ta bawi, wzrusza, zmusza do refleksji i inspiruje. Po roku, Grechuta Festiwal wraca do Świnoujścia.

Chcemy by nasi mieszkańcy i turyści mieli okazję w naszym regionie nie tylko do wypoczynku w pięknych miejscach, ale również w miejscach bogatym w wydarzenia artystyczne. Grechuta Festiwal, to festiwal przez wielkie „F”. Na widzów czeka niezwykle bogata oferta, obfitująca w największe nazwiska polskich scen i estrad. Zapraszamy wszystkich do Świnoujścia – mówił Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

img_7670Grechuta Festiwal – Świnoujście 2016 to blisko 200 artystów. Wśród nich są m.in.: Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Beata Rybotycka, Hanna Śleszyńska, Jacek Wójcicki, Artur Barciś, Olga Bończyk, Janusz Radek, Barbra Broda-Malon, zespół Sklep z Ptasimi Piórami z Ryszardem Leoszewskim, Grażyna Szapołowska, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Artur Andrus, Stanisław Tym czy Andrzej Poniedzielski.

img_7678Nie zabraknie spotkań autorskich z gwiazdami, czy pokazów teatralnych. Sporą atrakcją będzie również wernisaż Jana Kanty Pawluśkiewicza – „Ściany w 3D”, czyli multimedialne obrazy w technice żel – art. Na miłośników kina czekać będzie kino na leżakach i przegląd filmów Krzysztofa Kieślowskiego.

Festiwal Grechuty, to nawiązanie do artystycznych początków tego wyjątkowego barda, który w 1968 r. na Famie w Świnoujściu zbierał pierwsze laury. Tegoroczna, druga już edycja festiwalu odbędzie się w dniach 1 – 8 sierpnia 2-16 r. Wydarzenie zostało wsparte środkami Województwa Zachodniopomorskiego.

Źródło: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.