Strona główna / Lokalne / To już pewne…we wrześniu mecz Polska – Niemcy U20

To już pewne…we wrześniu mecz Polska – Niemcy U20

Jak poinformował na zwołanej w Świnoujściu konferencji prasowej Jan Bednarek ,Wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Amatorskiego oraz Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, w dniu 6 września na stadionie miejskim w Świnoujściu rozegrany zostanie międzynarodowy mecz reprezentacji Polski i Niemiec do lat 20.

Macie piękny obiekt ,na którym można rozegrać mecz o wymiarze międzynarodowym, który będzie również promował miasto – mówił prezes Jan Bednarek.

Pamiątkowe wejściówki na mecz będą bezpłatne i będzie je można otrzymać w urzędach miast i gmin na wyspie Uznam i Wolin, w siedzibach klubów piłkarskich; część z nich trafi do szkół.

Zadowolenia z faktu wyboru Świnoujścia nie ukrywał Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

– Staramy się ,aby infrastruktura sportowa w mieście stale się rozwijała ,stąd budowa i modernizacja boisk przyszkolnych, nowego obiektu na Warszowie oraz modernizacja i przystosowanie stadionu miejskiego dla potrzeb lekkiej atletyki, w tym budowa oświetlenia obiektu poinformował Janusz Żmurkiewicz.

Aktualnie kończą się prace modernizacyjne na miejskim stadionie przy ulicy Matejki . Spółka TAMEX – realizuje inwestycję budowy oświetlenia z kwotę 959 tys. 388 złotych. Oświetlenie ma być gotowe do końca sierpnia.

To tylko część zmian, jakie w tym roku czekają świnoujski stadion.

Wraz z budową oświetlenia na stadionie – dotąd tylko piłkarskim – powstanie bowiem 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

Projekt był konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych działających w naszym mieście. Jest również uzgodniony i zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma „Gretasport” z Dąbrowy Górnicznej, która wygrała przetarg na „Poprawę funkcjonalności stadionu miejskiego przy ulicy Matejki 22 w Świnoujściu, poprzez budowę infrastruktury lekkoatletycznej”. Jej oferta opiewa na 2 mln 898 tys. złotych.

Na inwestycje miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Podobnie, jak oświetlenie, lekkoatletyczna część stadionu ma być gotowa do września 2016 r.

Zobacz również

Medycy ze szpitala szczepili młodzież ze szkół

Pracownicy Szpitala Miejskiego im. Jana Garduły szczepili w Punkcie Szczepień Powszechnych młodzież w wieku od …

Jeden komentarz

  1. u-20 czyli zagra .. młodzież.. a zadęcie jakby grała reprezentacja

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.