Strona główna / Lokalne / To już pewne…we wrześniu mecz Polska – Niemcy U20

To już pewne…we wrześniu mecz Polska – Niemcy U20

Jak poinformował na zwołanej w Świnoujściu konferencji prasowej Jan Bednarek ,Wiceprezes PZPN ds. Piłkarstwa Amatorskiego oraz Prezes Zachodniopomorskiego Związku Piłki Nożnej, w dniu 6 września na stadionie miejskim w Świnoujściu rozegrany zostanie międzynarodowy mecz reprezentacji Polski i Niemiec do lat 20.

Macie piękny obiekt ,na którym można rozegrać mecz o wymiarze międzynarodowym, który będzie również promował miasto – mówił prezes Jan Bednarek.

Pamiątkowe wejściówki na mecz będą bezpłatne i będzie je można otrzymać w urzędach miast i gmin na wyspie Uznam i Wolin, w siedzibach klubów piłkarskich; część z nich trafi do szkół.

Zadowolenia z faktu wyboru Świnoujścia nie ukrywał Prezydent Janusz Żmurkiewicz.

– Staramy się ,aby infrastruktura sportowa w mieście stale się rozwijała ,stąd budowa i modernizacja boisk przyszkolnych, nowego obiektu na Warszowie oraz modernizacja i przystosowanie stadionu miejskiego dla potrzeb lekkiej atletyki, w tym budowa oświetlenia obiektu poinformował Janusz Żmurkiewicz.

Aktualnie kończą się prace modernizacyjne na miejskim stadionie przy ulicy Matejki . Spółka TAMEX – realizuje inwestycję budowy oświetlenia z kwotę 959 tys. 388 złotych. Oświetlenie ma być gotowe do końca sierpnia.

To tylko część zmian, jakie w tym roku czekają świnoujski stadion.

Wraz z budową oświetlenia na stadionie – dotąd tylko piłkarskim – powstanie bowiem 4-torowa okrężna bieżnia lekkoatletyczna o długości 400 metrów, 6-torowa bieżnia prosta o dystansie 100 metrów, a także stanowiska do skoku wzwyż, w dal i o tyczce, pchnięcia kulą, rzutu dyskiem, młotem i oszczepem.

Projekt był konsultowany z przedstawicielami klubów sportowych działających w naszym mieście. Jest również uzgodniony i zaakceptowany przez Polski Związek Lekkiej Atletyki – dodaje Robert Karelus, rzecznik prezydenta miasta.

Wykonawcą tej inwestycji jest firma „Gretasport” z Dąbrowy Górnicznej, która wygrała przetarg na „Poprawę funkcjonalności stadionu miejskiego przy ulicy Matejki 22 w Świnoujściu, poprzez budowę infrastruktury lekkoatletycznej”. Jej oferta opiewa na 2 mln 898 tys. złotych.

Na inwestycje miastu udało się uzyskać dofinansowanie ze środków finansowych Ministra Sportu i Turystyki w ramach Programu Rozwoju Regionalnej Infrastruktury Sportowej. Podobnie, jak oświetlenie, lekkoatletyczna część stadionu ma być gotowa do września 2016 r.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Jeden komentarz

  1. u-20 czyli zagra .. młodzież.. a zadęcie jakby grała reprezentacja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.