Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / [ZDJĘCIA] Marszałek, prezydent i dyrektor MDK zapraszają na Grechuta Festival

[ZDJĘCIA] Marszałek, prezydent i dyrektor MDK zapraszają na Grechuta Festival

Impreza Grechuta Festival odbędzie się od 1 do 7 sierpnia 2016 roku. Do miasta na 44 wyspach zjedzie blisko 200 artystów, którzy zaprezentują się w kilkudziesięciu artystycznych propozycjach. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny zatem w programie znalazły się koncerty, recitale, spektakle teatralne i kabaretowe, wystawy, projekcje filmowe, a także spotkania z wybitnymi postaciami. Znakomita część wydarzeń nie jest biletowana!

Staraliśmy się mówić o imprezie już od miesiąca. Grechuta Festiwal to 200 artystów i 30 wydarzeń. To najlepsza impreza na polskim wybrzeżu. Od poniedziałku do niedzieli będzie w Świnoujściu rozbrzmiewać muzyka – mówił Daniel Źródlewski, rzecznik prasowy festiwalu podczas wtorkowej konferencji.

Choć sam Marek Grechuta nie pochodził ze Świnoujścia, to sukces na tutejszej FAMIE w 1968 roku uznaje się za jedno z decydujących wydarzeń w Jego wielkiej karierze. Po blisko 50 latach od tego wydarzenia miasto znów będzie żyć artystyczną atmosferą inspirowaną twórczością ostatniego i największego polskiego barda.

Pozostaje mi zaprosić wszystkich mieszkańców Pomorza Zachodniego na to wyjątkowe wydarzenie. Ale także turystów, którzy wypoczywają na naszym wybrzeżu. Mamy nadzieje, że z wakacji powrócą nie tylko z piękną opalenizną, ale także wspomnieniami artystycznymi. Bardzo chcemy podziękować wolarzom Świnoujścia za tę inicjatywę – mówił Olgierd Geblewicz, marszałek województwa.

Goście II GRECHUTA FESTIVAL – ŚWINOUJŚCIE 2016: Maryla Rodowicz, Krystyna Janda, Grażyna Szapołowska, Grzegorz Turnau, Andrzej Sikorowski, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Hanna Śleszyńska, Artur Barciś, Olga Bończyk, Janusz Radek, Maciej Zakościelny, Monika Kuszyńska, Andrzej Lampert, zespół ANAWA, Stanisław Tym, Andrzej Poniedzielski, Artur Andrus, Barbara Broda-Malon, Krzysztof Herdzin Trio, Dzień Dobry, Ryszard Leoszewski z zespołem Sklep z Ptasimi Piórami, Karolina Leszko, Marta Honzatko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk, Teatr KTO, Ukraiński Teatr Uliczny Highlights, zespół Teatru Polskiego w Szczecinie, Krzysztof Baranowski oraz dziennikarze Wiesław Kot, Teresa Drozda, Michał Nalewski, i inni.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. Szykuje się kolejna dęta impreza w stylu nieświętej pamięci karuzeli cooltury?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.