Strona główna / Lokalne / Goście z Nordenham w Świnoujściu

Goście z Nordenham w Świnoujściu

Z inicjatywy podjętej przez długoletniego przyjaciela naszego Miasta pana Fritza Jacoba, który uczestnicząc wraz z zastępcą burmistrza Ulfem Rigelem w ubiegłorocznych obchodach 250 – lecia nadania praw miejskich, miał okazję zwiedzić wyspę Karsibór, zachwycając się jej urokiem, grupa zapalonych rowerzystów z Nordencham przyjechała do Świnoujścia. Bazę stanowił oczywiście Karsibór, z noclegiem w Rybaczówce. Przez siedem dni pobytu, codziennie, grupa odbywała długodystansowe wycieczki ( ok. 50 km) zwiedzając wyspy Uznam, Wolin i okolice.

– Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w Świnoujściu – mówili goście- Wasze miasto jest pełne uroku, zachwyca i historią i nowoczesnością.

W trakcie pobytu gości odbyło się krótkie robocze spotkanie Fritza Jacoba i Uschi Wilkens – odpowiedzialnej w Urzędzie Miasta Nordenham za współpracę zagraniczną – z zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Sujką, Dyrektorem MDK Ryszardem Kowalskim oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Katarzyną Rówińską w celu omówienia spraw związanych z przygotowaniami do przyszłorocznych obchodów jubileuszu 25 – lat partnerstwa miast.

Tekst /fot bik

Zobacz również

Zaginął Günter Schmidt. Szukają także w Świnoujściu

Niemiecka policja prosi o pomoc w odnalezieniu Güntera Schmidta (70) z Zempin, który zaginął 22 …

Jeden komentarz

  1. Po spotkaniu z tą trójką tytanów umysłu to chyba już nie przyjadą więcej do Świnoujścia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.