poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Goście z Nordenham w Świnoujściu

Goście z Nordenham w Świnoujściu

Z inicjatywy podjętej przez długoletniego przyjaciela naszego Miasta pana Fritza Jacoba, który uczestnicząc wraz z zastępcą burmistrza Ulfem Rigelem w ubiegłorocznych obchodach 250 – lecia nadania praw miejskich, miał okazję zwiedzić wyspę Karsibór, zachwycając się jej urokiem, grupa zapalonych rowerzystów z Nordencham przyjechała do Świnoujścia. Bazę stanowił oczywiście Karsibór, z noclegiem w Rybaczówce. Przez siedem dni pobytu, codziennie, grupa odbywała długodystansowe wycieczki ( ok. 50 km) zwiedzając wyspy Uznam, Wolin i okolice.

– Dla większości z nas była to pierwsza wizyta w Świnoujściu – mówili goście- Wasze miasto jest pełne uroku, zachwyca i historią i nowoczesnością.

W trakcie pobytu gości odbyło się krótkie robocze spotkanie Fritza Jacoba i Uschi Wilkens – odpowiedzialnej w Urzędzie Miasta Nordenham za współpracę zagraniczną – z zastępcą Prezydenta Miasta Pawłem Sujką, Dyrektorem MDK Ryszardem Kowalskim oraz Naczelnik Wydziału Promocji, Turystyki, Kultury i Sportu Katarzyną Rówińską w celu omówienia spraw związanych z przygotowaniami do przyszłorocznych obchodów jubileuszu 25 – lat partnerstwa miast.

Tekst /fot bik

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Jeden komentarz

  1. Po spotkaniu z tą trójką tytanów umysłu to chyba już nie przyjadą więcej do Świnoujścia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.