Strona główna / Lokalne / Martwe meduzy atakują plażowiczów? Czyżby?

Martwe meduzy atakują plażowiczów? Czyżby?

Pisaliśmy ostatnio o meduzach, które morze wyrzuciło na świnoujską plażę. Nie są groźne dla ludzi. Te leżące na brzegu są już martwe. Nie mogą ugryźć, ani tym bardziej zaatakować. Są zbudowane głównie z galaretowatej substancji.

Dziennikarze internetowej strony TVP Info jednak mają inne zdanie i skutecznie zniechęcają turystów do odwiedzenia Świnoujścia. W artykule zatytułowanym „Meduzy atakują plażowiczów w Świnoujściu” napisali m.in. że wykonywanie gwałtownych ruchów rozprzestrzenianie się jadu. Wszystkich urlopowiczów uspokajamy – chełbia modra posiada komórki parzydełkowe zawierające substancję parzącą umożliwiającą jej obronę, jednak jest ona niegroźna dla człowieka. Tylko w skrajnych wypadkach może dojść do uczulenia. Z całą odpowiedzialnością możemy zapewnić, że meduzy nie atakują plażowiczów w Świnoujściu.

Zobacz również

Kwiaty na promenadzie. Dali przykład innym

Prawie 7 tysięcy sadzonek m.in. aksamitek, begonii i nagietków kupili świnoujscy przedsiębiorcy do klombów na …

2 komentarze

  1. Bardzo słusznie, zę zniechęcają stonkę do wizyty na plaży, bo tylko robią na niej syf.

    http://www.tvp.info/26283194/meduzy-atakuja-plazowiczow-w-swinoujsciu

  2. TAk to jest jak się zamieszcza na innym miejskim portalu wątpliwe bzdetne artykuły w sezonie ogórkowym to taka jest potem reakcja. Jak się powiedziało A to i trzeba powiedzieć B redaktorze sławku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.