Strona główna / Lokalne / Wielka paczka papierosów w centrum miasta. To już reklama?

Wielka paczka papierosów w centrum miasta. To już reklama?

Sprzedaż wyrobów tytoniowych jest w Polsce dozwolona, ale reklama zakazana. Czy duży potykacz w kształcie paczki papierosów konkretnej marki to reklama, czy nie – dopytuje Czytelnik. Wszystko dzieje się w centrum miasta pod okiem policyjnej kamery, więc pewnie jest legalne – zastanawia się.

Mieszkańcy Świnoujścia są przyzwyczajeni do stoisk z papierosami. W większości są zlokalizowane w dzielnicy przygranicznej. Największą grupą klientów są Niemcy. Od kilkunastu dni kiosk z papierosami i nie tylko stanął na pl. Wolności. Tuż przed nim wielki prostokątny potykacz w kształcie paczki papierosów.

Zgodnie z postanowieniami restrykcyjnej ustawy zabroniona jest reklama i promocja wyrobów tytoniowych, rekwizytów tytoniowych i produktów imitujących wyroby lub rekwizyty tytoniowe oraz symboli związanych z używaniem tytoniu. Zakaz dotyczy nie tylko radia, telewizji oraz prasy, ale także miejsc publicznych. Nie wolno także wyrobów tytoniowych reklamować na plakatach wielkoformatowych, ani w Internecie.

Zobacz również

„Wyspa Skarbów”. Nowy sklep z upominkami i pamiątkami

Szukacie oryginalnego upominku na prezent lub pamiątki ze Świnoujścia? Wyspa Skarbów, to nowe miejsce na …

2 komentarze

  1. Zabronione. Kogo tam wysłać ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.