Strona główna / Lokalne / Kontrole na koloniach. Sanepid wlepił mandaty

Kontrole na koloniach. Sanepid wlepił mandaty

Na terenie naszego województwa zgłoszonych zostało 1794 turnusy, na których wypoczywać będzie 90392 osoby. W ramach bieżącego nadzoru nad placówkami letniego wypoczynku dzieci i młodzieży sprawowany jest nadzór przez Inspekcję Sanitarną.

Do 7 lipca Inspekcja Sanitarna skontrolowała 133 turnusy przeprowadzając w nich 160 kontroli. Za stwierdzone nieprawidłowości osoby odpowiedzialne zostały ukarane mandatami na łączną kwotę 3300 złotych.

6 mandatów karnych na kwotę 1300 złotych wystawiono w pionie Higieny Dzieci i Młodzieży za: brak bieżącej czystości w węzłach higieniczno-sanitarnych (brudne umywalki i kabiny natryskowe), brak czystości i porządku w pokojach uczestników wypoczynku, brudno utrzymane miejsce gromadzenia odpadów komunalnych, brudną, zaśmieconą podłogę na której znajdowały się resztki jedzenia, niezabezpieczone gniazdka elektryczne, trwający remont pomieszczeń sanitarnych w czasie trwania wypoczynku letniego.

W pionie Higieny Żywienia, Żywności i Przedmiotów Użytku wystawiono 5 mandatów karnych na kwotę 2000 złotych za: brudny sprzęt produkcyjny naczynia i urządzenia chłodnicze, niewłaściwe warunki i sposób przechowywania żywności, brak segregacji żywności w urządzeniach chłodniczych, przeterminowane artykuły spożywcze, brak środków do dezynfekcji rąk i powierzchni, w zakładzie stwierdzono niewystarczającą ilość urządzeń chłodniczych w stosunku do zakupionego towaru wymagającego zachowania ciągłości łańcucha chłodniczego, podczas produkcji i obrotu żywnością personel kuchni nie przestrzegał podstawowych zasad higieny, pracował w brudnej odzieży ochronnej bez możliwości przebrania w czystą odzież,

W porównaniu do analogicznego okresu roku ubiegłego zanotowano nieznacznie mniejszą liczbę turnusów wypoczynkowych dla dzieci i młodzieży zgłoszonych na terenie woj. zachodniopomorskiego – 1794 ( 1825 w roku 2015) Jednocześnie zanotowano większą liczbę uczestników wypoczynku w porównaniu z rokiem ubiegłym 90392 ( 81266 w 2015r.).

Jak wynika z dotychczas przeprowadzonych kontroli organizatorzy wypoczynku stworzyli prawidłowe warunki sanitarne do wypoczynku dzieciom i młodzieży na terenie woj. zachodniopomorskiego poza nielicznymi wyjątkami.

Zobacz również

Nowi strażacy w szeregach Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu

25 listopada 2022 roku w siedzibie Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Świnoujściu odbyło się …

Jeden komentarz

  1. Niech nie przesadzają. Nic tym dzieciom się nie stanie, jak trochę pożyją w brudzie z zimną wodą.
    Kiedyś jak na biwak by wpadł taki śmieszny sanepidzik, to by się chyba posrał, bo by nie wierzył w to co widzi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.