poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Znaki rozwścieczyły mieszkańców os. Platan

Znaki rozwścieczyły mieszkańców os. Platan

Gdzie my do ciężkiego licha parkować?! – pytają mieszkańcy osiedla Platan. W czwartek ustawiono znaki zakazujące parkowania postawiono na ulicach wewnętrznych. Część mieszkańców ma wykupione miejsca w parkingu podziemnym. Inni parkowali swoje samochody na parkingach przed budynkami. Zmotoryzowanych jest jednak zdecydowanie więcej niż miejsc postojowych. Dlatego swoje samochody parkowali wzdłuż drogi.

13647029_10207138344405273_1388174027_o– Z jednej strony rozumiem dlaczego ustawiono te znaki. Nie można czasami się wyminąć, nie ma chodników. Proszę sobie wyobrazić co się dzieje, gdy idzie np. matka z dzieckiem w wózku – mówi pani Milena. – Ale z kolei także kierowcy nie są w łatwej sytuacji – dodaje.

Wraz z nadejściem wakacji przyjechali turyści, którzy też chcieliby zaparkować samochody w pobliżu miejsca w którym wynajmują mieszkania. W okolicy nie ma większego parkingu. Ten przy restauracji Mc Donalds jest wypełniony do granic. Pozostałą część zajmuje wesołe miasteczko.

Znaki ustawiła jedna Wspólnota Mieszkaniowa na swoim terenie, ponieważ samochody tam parkujące rozjeżdżają trawnik i system zraszaczy – tłumaczy Daniel Witomski z firmy Zarządzanie Nieruchomościami „Profesja”. Poza tym samochody te utrudniają korzystanie z zatoczek postojowych. Dochodzi tam do kolizji pojazdów manewrujących. Przykład: uderzenie wyjeżdżającego z zatoczki pojazdu w inny pojazd parkujący na drodze, przewrócony po kolizji motocykl, uderzenie tira z Biedronki w mur budynku podczas manewru wyjeżdżania z tego zatłoczonego miejsca – dodaje.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

7 komentarzy

 1. Przerobić to biedne osiedle na deptak!!!

 2. Codziennie jest tam dostawa do marketu i ciezko wykrecic tam kierowcy ciezarowka. Natomiast fakt jest taki, ze brakuje miejsc parkingowych i ten temat pojawia sie co roku. Nawet mieszkancy nie maja gdzie parkowac!

 3. Proponuje jednokierunkowe tam porobic …

 4. Proszę spojrzeć na rejestrację wszystkie auta na obcych numerach i niech wyjedzie z parkingu mądry któremu niepodobna się sytuacja w związku z ustawieniem znaków

 5. Miasto, które wygrywa różne rankingi turystyczne i chlubi się jakim to jest miastem przyjaznym turystom, którzy zostawiają tu tysiące swoich pieniędzy, nie potrafi zapewnić podstawowych warunków w cywilizowanym świecie XXI wieku bo zamiast parkingu woli postawić wesołe miasteczka które wiecznie jest puste!! tak puste jak chyba głowy niektórych urzędników. No ale cóż, zamiast toalet urzędnicy stawiają toye a zamiast parkingów stawiają znaki zakazu.

 6. O co Wam ludzie chodzi?!
  Macie parkingi podziemne przecież, parking macie na rogu Matejki z W.Polskiego przy szkole społecznej, na 11-go Listopada, gdzie bezdomnemu odholowali pojazd.
  Wasze samochody – Wasz problem, zresztą widziały gały, gdzie nory kupowały.
  Taaakie macie „apartamenty” i nie macie gdzie zaparkować?
  -Lipa z miodem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.