poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / Nielegalne papierosy pod skrzynkami na ryby

Nielegalne papierosy pod skrzynkami na ryby

Niemalże 1,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej.

art-rybyW ostatnich dniach lipca br. w Świnoujściu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy, którym wg dokumentów, przewożone były skrzynki na rybę.

– Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu rewizji towaru. Typowanie do kontroli okazało się bezbłędne, bowiem już po zważeniu zestawu, nie wszystko zgadzało się z dokumentami. Po otwarciu naczepy i usunięciu kilku warstw skrzyń, funkcjonariusze natrafili na kartony w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku szczegółowej kontroli celników okazało się, że w naczepie pojazdu znajduje się 1,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość szacunkowa wynosi 980 tys. zł. Natomiast uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na niemalże 440 tysięcy złotych.

Należy zaznaczyć, że w I półroczu 2016 roku zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali ponad 2,6 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość przekraczała 1,8 mln zł.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.