Strona główna / Lokalne / Nielegalne papierosy pod skrzynkami na ryby

Nielegalne papierosy pod skrzynkami na ryby

Niemalże 1,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy przejęli zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej.

art-rybyW ostatnich dniach lipca br. w Świnoujściu w godzinach wieczornych funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali do rutynowej kontroli zestaw ciężarowy, którym wg dokumentów, przewożone były skrzynki na rybę.

– Funkcjonariusze podjęli decyzję o przeprowadzeniu rewizji towaru. Typowanie do kontroli okazało się bezbłędne, bowiem już po zważeniu zestawu, nie wszystko zgadzało się z dokumentami. Po otwarciu naczepy i usunięciu kilku warstw skrzyń, funkcjonariusze natrafili na kartony w których znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy.

W wyniku szczegółowej kontroli celników okazało się, że w naczepie pojazdu znajduje się 1,5 mln sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość szacunkowa wynosi 980 tys. zł. Natomiast uszczuplenia z tytułu niezapłaconych podatków obliczono na niemalże 440 tysięcy złotych.

Należy zaznaczyć, że w I półroczu 2016 roku zachodniopomorscy funkcjonariusze Służby Celnej zatrzymali ponad 2,6 mln szt. papierosów bez polskich znaków akcyzy, których wartość przekraczała 1,8 mln zł.

Zobacz również

Świnoujścianie na Halowym Mitingu Lekkoatletycznym w Szczecinie

  Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” w dniu 22 stycznia 2022 r. zorganizował dla zawodników …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.