poniedziałek , 26 września 2022
Strona główna / Lokalne / Kup sobie dworzec PKS za 3,5 mln złotych

Kup sobie dworzec PKS za 3,5 mln złotych

Jedno ze szczecińskich biur nieruchomości szuka nabywcy na niezwykle atrakcyjny grunt – tuż przy przeprawie promowej, w bezpośrednim sąsiedztwie dworca kolejowego. Dziś na tym terenie jest plac manewrowy i budynek dworca PKS. Działka komercyjna inwestycyjna na powierzchnię 2340 m², a jej właściciel chce za nią 3,5 mln złotych.

Według magistratu plac na którym zlokalizowany jest dworzec autobusowy należy do Skarbu Państwa i został oddany w użytkowanie wieczyste PKS Kamień Pomorski.

art-dworzec-pksZgodnie z celami i zadaniami  ujętymi w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 -2020 oraz Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku miasto planuje  w obszarze ulic Dworcowej i Barlickiego zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo- autobusowy, z potencjalną lokalizacją w tym miejscu parkingu wielopoziomowego na 150-200 miejsc.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

5 komentarzy

 1. Ja tutaj widzę przekręt.

 2. Panie Piotrze P.

  Sprzedaż prawa do użytkowania wieczystego to zwykła rzecz a nie wyłudzenie. Dlaczego PKS Kamień Pomorski miałby ją darować miastu za darmo?

  Druga część Pana wypowiedzi jest bardziej trafna: „urzędnicy coś przegapili…”. Jak można projektować/planować coś nie na swoim gruncie?

  Podobnie było o ile się nie mylę w przypadku Basenu Północnego. Zaprojektowano wymagane miejsca parkingowe na nieruchomości będącej w tym czasie w dyspozycji Agencji Mienia Wojskowego. Plan był „piękny”, jednak nieruchomość wkupiła prywatna osoba i trzeba było zmieniać projekty związane z okolicami Basenu Północnego. Zapewne nie za darmo.

  • dziękuję za sprostowanie – sam pośrednio korzystam z takiego prawa użytkowania wieczystego ale tam w umowie mamy zapisane, że nie możemy odstępować ani sprzedać tego „prawa” więc widocznie to sprawa indywidualnej umowy a nie zasada ogólna

   • Panie Piotrze P.,

    zazwyczaj nie stosowano w umowach o wieczyste użytkowanie klauzuli wspomnianej przez Pana. Obecnie jest to zapis częściej stosowany.

 3. z tego wynika, że albo jakaś firma lub osoba chce poprzez biuro nieruchomości wyłudzić pieniądze za nie swój teren albo Miasto czytaj urzędnicy coś przegapili i nagle okaże się, że trzeba będzie wykupić ten teren aby można było „zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo- autobusowy, z potencjalną lokalizacją w tym miejscu parkingu wielopoziomowego na 150-200 miejsc.” ??

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.