Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / [ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”

Zwieńczeniem drugiego dnia i jednocześnie oficjalną inauguracją Festiwalu był wieczorny koncert w świnoujskim amfiteatrze pt. „Bursztynowe Serce Szczerozłote”, czyli zaproszenie do korowodu najwspanialszych utworów z repertuaru Marka Grechuty. koncert008Znane i lubiane „złote przeboje”, wykonali: Maciej Zakościelny, Monika Kuszyńska, Andrzej Lampert oraz laureaci krakowskiego Grechuta Festival: Karolina Leszko, Marta Honzatko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk. Każdy z artystów występujący w koncercie zmierzył się z trudną materią niezapomnianych przebojów, wnosząc do ich interpretacji własną, indywidualną wrażliwość.
Solistom towarzyszył zespół Anawa, w składzie, który występował z Markiem Grechutą przez ostatnie dziesięć lat kariery scenicznej oraz Orkiestra Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk. Koncert poprowadził dziennikarz i fotograf Rafał Olejniczak. Reżyserem widowiska był Jakub Baran.

 

Zobacz również

Nielegalne odpady z Norwegii nie wjechały do Polski

Ponad 16 ton nielegalnych odpadów z Norwegii zatrzymała zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS). Funkcjonariusze Zachodniopomorskiego …

Jeden komentarz

  1. To nie koncert a rzeź niewiniątek, bezbronne utwory nie mogły się nawet bronić przed reżyserem i wykonawcami. Zła w dalszym ciągu akustyka Amfiteatry tylko przyśpieszyła koncertową katastrofę. Natomiast świnoujską perłą dowcipu należy nagrodzić prowadzącego za stwierdzenie że Adam Mickiewicz i Tadeusz Nowak to świetni “tekściarze” piszący dla Marka Grechuty. To podkreśliło poziom koncertu który powinien odbywać się na Żuławach bo tam jest naturalna depresja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.