Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / [ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”

Zwieńczeniem drugiego dnia i jednocześnie oficjalną inauguracją Festiwalu był wieczorny koncert w świnoujskim amfiteatrze pt. „Bursztynowe Serce Szczerozłote”, czyli zaproszenie do korowodu najwspanialszych utworów z repertuaru Marka Grechuty. koncert008Znane i lubiane „złote przeboje”, wykonali: Maciej Zakościelny, Monika Kuszyńska, Andrzej Lampert oraz laureaci krakowskiego Grechuta Festival: Karolina Leszko, Marta Honzatko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk. Każdy z artystów występujący w koncercie zmierzył się z trudną materią niezapomnianych przebojów, wnosząc do ich interpretacji własną, indywidualną wrażliwość.
Solistom towarzyszył zespół Anawa, w składzie, który występował z Markiem Grechutą przez ostatnie dziesięć lat kariery scenicznej oraz Orkiestra Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk. Koncert poprowadził dziennikarz i fotograf Rafał Olejniczak. Reżyserem widowiska był Jakub Baran.

 

Zobacz również

W niedzielę do Świnoujścia przyjadą Motomikołaje

Corocznej tradycji staje się zadość! Motołaje nadjeżdżają jedno- i dwuśladach. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Aktywnego Wsparcia …

Jeden komentarz

  1. To nie koncert a rzeź niewiniątek, bezbronne utwory nie mogły się nawet bronić przed reżyserem i wykonawcami. Zła w dalszym ciągu akustyka Amfiteatry tylko przyśpieszyła koncertową katastrofę. Natomiast świnoujską perłą dowcipu należy nagrodzić prowadzącego za stwierdzenie że Adam Mickiewicz i Tadeusz Nowak to świetni „tekściarze” piszący dla Marka Grechuty. To podkreśliło poziom koncertu który powinien odbywać się na Żuławach bo tam jest naturalna depresja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.