Strona główna / GRECHUTA FESTIVAL / [ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”
Foto: Robert Ignaciuk

[ZDJĘCIA i FILM] Grechuta Festival: Fenomenalny koncert „Bursztynowe Serce Szczerozłote”

Zwieńczeniem drugiego dnia i jednocześnie oficjalną inauguracją Festiwalu był wieczorny koncert w świnoujskim amfiteatrze pt. „Bursztynowe Serce Szczerozłote”, czyli zaproszenie do korowodu najwspanialszych utworów z repertuaru Marka Grechuty. koncert008Znane i lubiane „złote przeboje”, wykonali: Maciej Zakościelny, Monika Kuszyńska, Andrzej Lampert oraz laureaci krakowskiego Grechuta Festival: Karolina Leszko, Marta Honzatko, Łukasz Jemioła, Tomasz Steńczyk. Każdy z artystów występujący w koncercie zmierzył się z trudną materią niezapomnianych przebojów, wnosząc do ich interpretacji własną, indywidualną wrażliwość.
Solistom towarzyszył zespół Anawa, w składzie, który występował z Markiem Grechutą przez ostatnie dziesięć lat kariery scenicznej oraz Orkiestra Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie pod batutą Joanny Natalii Ślusarczyk. Koncert poprowadził dziennikarz i fotograf Rafał Olejniczak. Reżyserem widowiska był Jakub Baran.

 

Zobacz również

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej z udziałem lekkoatletów z sekcji LA OSiR „WYSPIARZ”

Zawody poświęcone pamięci najlepszej polskiej zawodniczki odbyły się po raz trzeci na Stadionie Miejskim im. …

Jeden komentarz

  1. To nie koncert a rzeź niewiniątek, bezbronne utwory nie mogły się nawet bronić przed reżyserem i wykonawcami. Zła w dalszym ciągu akustyka Amfiteatry tylko przyśpieszyła koncertową katastrofę. Natomiast świnoujską perłą dowcipu należy nagrodzić prowadzącego za stwierdzenie że Adam Mickiewicz i Tadeusz Nowak to świetni “tekściarze” piszący dla Marka Grechuty. To podkreśliło poziom koncertu który powinien odbywać się na Żuławach bo tam jest naturalna depresja.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.