środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / „Niemiecka łupanina nie pozwala zmrużyć oka”
Andriy Solovyov/Fotolia

„Niemiecka łupanina nie pozwala zmrużyć oka”

Muzyka mechaniczna dobiega z rejonu granicy Świnoujście/Ahlbeck. W nocy z piątku na sobotę wielu mieszkańców skarżyło się na hałasy dobiegające od strony zachodniej. Jak ustaliliśmy, tuż przy granicy, na plaży po niemieckiej stronie, została zorganizowana wielka dyskoteka.”Baltic Spring Break” organizowane jest już 5 rok z rzędu. Za każdym razem, muzyka grana na plaży wszystkim przypada do gustu, a już zwłaszcza jej głośność.

Przypomnijmy, na terenie Świnoujścia nie jest możliwe, aby po godzinie 22 z jakiegokolwiek miejsca dobiegała głośna muzyka. Policjanci restrykcyjnie pilnują przepisu o zachowaniu ciszy nocnej. Jeżeli właściciel dyskoteki lub ogródka gastronomicznego nie chce przyciszyć muzyki, wówczas karany jest mandatem. Polski przepis jest jednak martwy, jeżeli źródło dźwięku znajduje się na terytorium innego państwa. W tym przypadku w niemieckim Ahlbecku.

–  O 6 rano musiałem wstać do pracy. Okna mam na zachodnią stronę. Ta niemiecka łupanina nie pozwalała zmrużyć oka. – skarży się pan Piotr. – Nie wierzę, że niemieckim turystom, te dźwięki nie przeszkadzają – dodaje.

Tymczasem, brak dyskotek i takich właśnie miejsc doskwiera młodzieży. Młode pokolenie uważa, że także w Świnoujściu powinny być miejsca, gdzie można się pobawić na wakacjach w środku nocy.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

8 komentarzy

 1. a co z zakłócaniem porządku publicznego w ciągu dnia?

 2. Też pracuje w Świnoujściu i nie przeszkadza mi ten niby hałas.Przeszkadza mi to , że w mieście jest mało ulicznych pojemników na śmieci

 3. Nie popierająca imprezę "niemiecka łupanka"

  Niech niemcy w swoją stronę to coś ustawią !! W Świnoujściu niemiec zrobił aferę o ciszę nocną a tu co robią? ?? Nie przesadzajcie że tacy biedni jesteście bo imprez nie ma że nie możecie się wybawić ! Siedząc w pracy z piątku na sobotę a pracę mam „dobry kawał drogi” od tej impry i ściany się trzęsły dosłownie a ok. 4 rano tak dowalili basy że głowa mi pękała także nie mówcie że jest ok bo nie jest nie bądźcie samolubni

 4. Popierająca imprezę

  To tylko trzy noce! Ludzie, nie przesadzajcie z tym niewyspaniem się czy naprawdę tak trudno jest wytrzymać TRZY NOCE??? Młodzież w Świnoujściu dostosowała się do całorocznej ciszy nocnej. Dajmy im chociaż to, co oferują młodzieży niemieckiej nasi sąsiedzi. Kurde, TO TYLKO TRZY NOCE!!! Jestem po 50-tce i śpię przy uchylonym oknie, słyszę odgłosy imprezy i bardzo mi się podoba ten nastrój aż chce się tańczyć. Powtarzam, to tylko trzy noce. Nie bądźmy starymi zgredami, młodość trwa tak krótko, pozwólmy młodym bawić się. Świat wariuje a wy żałujecie młodzieży trzech nocy imprezy pod gołym niebem.

 5. BO NIEMCY TO NORMALNY KRAJ I POTRAFIĄ SIĘ BAWIĆ. TYLKO POLSKA DEMOKRACJA ZAKAZUJE SWOBÓD ŻYCIA LUDZI

 6. Wszystko fajnie tylko dlaczego nie ustawia sceny w stronę Ahlbeku.Świnoujście to jest przede wszystkim uzdrowisko.Przypuszczam że Niemcy już dawno się nie zgodzili.

 7. zadowolona uczestniczka "niemieckiej łupaniny"

  Jak ustaliliśmy… Buahaha! Co roku od 5 lat jest ta impreza i jakos nigdy nikomu nie przeszkadzała. Ale niestety takie czasy ze nawet na plaży lub w lesie kazdemu przeszkadza ze ktos sie dobrze bawi. „Niemiecka łupanina”?!?! doskonale pozwala sie pobawic młodzieży czego niestety nie mozna oczekiwac od miasta. Aha i jeszcze jedno – łupać bedzie jeszcze do jutra rano ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.