Strona główna / Lokalne / Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Świnoujścianie odbierają pisma w związku z obroną Rzeczypospolitej Polskiej o wszczęciu postępowania przeznaczenia swojego pojazdu na rzecz obrony państwa dla Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. – To są  jakieś jaja? – zastanawia się pan Adrian.

Otóż nie. Wojsko ma prawo użyć nasz dowolny pojazd na ćwiczenia wojskowe, w razie potrzeby zwalczania klęski żywiołowej i jej skutków czy np. w celu „sprawdzenia gotowości bojowej jednostek wojskowych”. Wojskowi poprzez prezydenta miasta wysyłają pisma najczęściej do właścicieli autobusów, busów i aut terenowych.

Uspokajamy, w czasie pokoju ma to na celu wyłącznie stworzenie bazy danych pojazdów i innych rzeczy, którymi w razie potrzeby wojsko mogłoby bez przeszkód dysponować.

Zobacz również

Niemcy umieściły Polskę na liście krajów wysokiego ryzyka. Co to oznacza?

Instytut Roberta Kocha ogłosił, że od niedzieli Polska będzie uznawana przez Niemcy za obszar wysokiego …

2 komentarze

  1. naszemu rządowi i wojsku należy się chyba ze kopniak w dupę jak mi przyślą taki świstek to 100% nie ma takiej opcji albo dadzą 120 %wartości albo spale sobie autko i przywiozę im tego szrot 😀 ktoś kto to wymyślił to do uśpienia z marszu choroba wjebała mu rozum jak go miała w ogóle 😀

  2. A swój sprzęt zajechali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.