Strona główna / Lokalne / Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Świnoujścianie odbierają pisma w związku z obroną Rzeczypospolitej Polskiej o wszczęciu postępowania przeznaczenia swojego pojazdu na rzecz obrony państwa dla Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. – To są  jakieś jaja? – zastanawia się pan Adrian.

Otóż nie. Wojsko ma prawo użyć nasz dowolny pojazd na ćwiczenia wojskowe, w razie potrzeby zwalczania klęski żywiołowej i jej skutków czy np. w celu „sprawdzenia gotowości bojowej jednostek wojskowych”. Wojskowi poprzez prezydenta miasta wysyłają pisma najczęściej do właścicieli autobusów, busów i aut terenowych.

Uspokajamy, w czasie pokoju ma to na celu wyłącznie stworzenie bazy danych pojazdów i innych rzeczy, którymi w razie potrzeby wojsko mogłoby bez przeszkód dysponować.

Zobacz również

Rośnie budynek na przystani w Łunowie

Na budowanej w Łunowie nowej przystani żeglarskiej pojawił się już w całości budynek administracyjny. Trwają …

2 komentarze

  1. naszemu rządowi i wojsku należy się chyba ze kopniak w dupę jak mi przyślą taki świstek to 100% nie ma takiej opcji albo dadzą 120 %wartości albo spale sobie autko i przywiozę im tego szrot 😀 ktoś kto to wymyślił to do uśpienia z marszu choroba wjebała mu rozum jak go miała w ogóle 😀

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.