Strona główna / Lokalne / Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Wojsko chce powołać samochody na rzecz obrony państwa

Świnoujścianie odbierają pisma w związku z obroną Rzeczypospolitej Polskiej o wszczęciu postępowania przeznaczenia swojego pojazdu na rzecz obrony państwa dla Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu. – To są  jakieś jaja? – zastanawia się pan Adrian.

Otóż nie. Wojsko ma prawo użyć nasz dowolny pojazd na ćwiczenia wojskowe, w razie potrzeby zwalczania klęski żywiołowej i jej skutków czy np. w celu „sprawdzenia gotowości bojowej jednostek wojskowych”. Wojskowi poprzez prezydenta miasta wysyłają pisma najczęściej do właścicieli autobusów, busów i aut terenowych.

Uspokajamy, w czasie pokoju ma to na celu wyłącznie stworzenie bazy danych pojazdów i innych rzeczy, którymi w razie potrzeby wojsko mogłoby bez przeszkód dysponować.

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

2 komentarze

  1. naszemu rządowi i wojsku należy się chyba ze kopniak w dupę jak mi przyślą taki świstek to 100% nie ma takiej opcji albo dadzą 120 %wartości albo spale sobie autko i przywiozę im tego szrot 😀 ktoś kto to wymyślił to do uśpienia z marszu choroba wjebała mu rozum jak go miała w ogóle 😀

  2. A swój sprzęt zajechali.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.