Strona główna / Lokalne / W Wolinie trwa XXII Festiwal Słowian i Wikingów

W Wolinie trwa XXII Festiwal Słowian i Wikingów

Wojowie z całej europy zawitali do Wolina. W piątek rozpoczął się XXII Festiwal Słowian i Wikingów. – Festiwal jest wielką lekcją nauki historii. Przepiękny i bolesny. Tegoroczny tytuł i myśl przewodnia to chrzest Polski oraz udział biskupa Ottona z Bambergu w rozwoju polskości ale i historii i kultury – powiedział podczas otwarcie burmistrz Eugeniusz Jasiewicz.

Dla zwiedzających jak co roku przygotowano nie lada atrakcje. Można przeżyć „żywą lekcję historii” i zobaczyć jakie zawody niegdyś wykonywano, jakie potrawy spożywano, jak spędzano czas wolny oraz jak wyglądały i ile ważyły zbroje wojowników. DSC05489Przez trzy dni w skansenie będą się odbywały pokazy średniowiecznych rzemiosł, m.in.: garncarstwa, bednarstwa, kowalstwa, złotnictwa-jubilerstwa, szewstwa-skórnictwa, bursztyniarstwa, snycerstwa, rogownictwa, wikliniarstwa, mennictwa i innych, prezentacje uzbrojenia średniowiecznego wojownika z  możliwością  przymierzenia niektórych elementów, bardziej wytrwali mogą spróbować swoich sił w walce, prezentacja i degustacja średniowiecznych przysmaków.

DSC05452

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele zaprzyjaźnionych z Wolinem gmin oraz marszałek Olgierd Geblewicz i wicemarszałek Jarosław Rzepa.

Źródło: kamienskie.info

Zobacz również

Międzyzdroje. Zwłoki młodego mężczyzny na międzyzdrojskiej plaży

Zwłoki młodego mężczyzny odnaleźli spacerowicze, przechadzający się rano po międzyzdrojskiej plaży – informuje portal kamienskie.info. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.