Strona główna / Lokalne / Jeśli nie na plażę, to do parku. Pogoda sprzyja spacerom

Jeśli nie na plażę, to do parku. Pogoda sprzyja spacerom

Turyści w pochmurną pogodę, zamiast chodzić po galeriach handlowych, wolą spędzić ten czas spacerując po Parku Zdrojowym. We wtorek nasz reporter zaobserwował dosłownie tłumy ludzi korzystających z sierpniowej pogody.

Spacer po Parku Zdrojowym niejednego spacerowicza zachwyca. Plac zamienił się w prawdziwy kwiatowy ogród. Firma zajmująca się zielenią miejską utworzyła przy ul. Chrobrego specjalne kompozycje. To co powstało wygląda jak przepiękne obrazy.

– Brakuje jednak jakiejś kawiarenki, kiosku z gazetami, placu muzycznego – wymienia pani Maria.

Park Zdrojowy powstał w XVIII wieku, ale w kolejnym stuleciu został znacznie rozbudowany według projektu ówczesnego słynnego architekta ogrodów królewskich Petera Josefa Lene. W drzewostanie znalazły się buki, dęby, jesiony, a także rzadsze odmiany. W parku znajdują się pomniki przyrody, a jego alejki ozdobione są przez rzeźby.

Zobacz również

AP Baltica Świnoujście na turnieju międzynarodowym

Dnia 20.06.2021r. drużyna żaków Akademii Piłkarskiej Baltica zagrała na międzynarodowym turnieju Chemik Cup w Policach. …

Jeden komentarz

  1. Ten park byłby fajny, gdy za rewitalizację się wzięły osoby, które się na tym znają, a nie ludzie po zaocznych kursach ufundowanych przez unię europejską.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.