Strona główna / Lokalne / W sobotę uroczyście otworzą remizę

W sobotę uroczyście otworzą remizę

W najbliższą sobotę strażacy z Karsiboru pochwalą się nowa remizą. Na ten dzień zaplanowano oficjalną uroczystość z udziałem samorządowców.

Remiza powstała w ramach projektu „Budowa strażnicy OSP w Świnoujściu – Karsiborze wraz z wyposażeniem” jest poprawa stanu bezpieczeństwa przeciwpowodziowego, przeciwpożarowego i ochrony przed skutkami nadzwyczajnych zagrożeń środowiska.  Nowa strażnica spełnia wymagania wynikające z obecnych standardów oraz potrzeb jednostek działających w ramach Krajowego Systemu Ratownictwa Gaśniczego. Jest również bardziej funkcjonalna dla korzystających z niej strażaków, niż było to w przypadku poprzedniej remizy.

Koszt jej budowy wyniósł 968 tys. złotych, z czego 500 tys. złotych pochodziło w ramach dofinansowania z regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego.

W obiekcie, na powierzchni około 300 metrów kwadratowych, znajdują się: garaż na dwa stanowiska samochodowe, pomieszczenie socjalne, warsztat z magazynem, sala szkoleniowa, łazienka.

Przypomnijmy, że wcześniej OSP Karsibór otrzymała nowy samochód  ratowniczo gaśniczy, z funkcją ograniczania skażeń.
Kosztował 603 tysiące złotych i został dofinansowany ze środków unijnych: Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w kwocie 250 tysięcy złotych i  z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska –  95.  tysiącami złotych.  Resztę dołożyło Miasto.

Zobacz również

Próbna ewakuacja na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego

W dniu 23 listopada 2022 r. na terenie Terminalu LNG im. Lecha Kaczyńskiego w Świnoujściu …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.