czwartek , 6 października 2022
Strona główna / Lokalne / Imprezy. Ahoj Sail Świnoujście! Te żaglowce przypłyną do Świnoujścia

Imprezy. Ahoj Sail Świnoujście! Te żaglowce przypłyną do Świnoujścia

Już za tydzień nasze miasto zamieni się w żeglarską stolicę Wybrzeża! Wszystko to za sprawą Sail Świnoujście oraz Pływającego festiwalu Piosenki Morskiej „Wiatrak 2016”! Jeśli jeszcze nie zdążyłeś kupić swojego biletu na rejs, to serdecznie zapraszamy do kasy przy Muszli Koncertowej w dniach 15-17 sierpnia (od godz. 15.00) albo też już od 18 sierpnia bilet będzie można kupić na terenie imprezy. Podpowiem tylko, że lepiej się pospieszyć!

Co przed nami? Oczywiście rejsy pięknymi żaglowcami, jarmark z bogatą ofertą handlowo-usługową, strefa dla dzieci, wielkie gotowanie zupy, szantowe koncerty, multum dobrej zabawy i świetna atmosfera! Serdecznie zapraszamy 18-21 sierpnia na Wybrzeże Władysława IV!

Dziś prezentujemy kolejne jednostki, które również w tym roku otworzą swój pokład i zabiorą Was w rejsy na pełne morze! Ahoj!

Baltic Beauty

baltic_beauty3Nazwa Baltic Beauty jest jej już czwartą z kolei. Po zbudowaniu jednostki w 1926 roku (Holandia) służyła pod nazwą Hans 11 jako statek do przewozu żywych węgorzy. Kolejne imię dostała w 1936 roku. Wówczas to sprzedano ją do Szwecji i nazwano ją Sven Wilhelm. Dopiero 43 lata później została zakupiona przez obecnego właściciela, Victora Gottlow, który nazwał ją na cześć swojej żony Dominique Fredian. W momencie gdy uzyskał pozwolenie na organizację rejsów, jednostka została ponownie przemianowana. Tym razem już na tak dobrze nam znaną Baltic Beauty.

 

Santa Barbara Anna

IMG_1377 Santa BarbaraStatek swoje życie rozpoczął jako jednostka do połowu ryb. Dopiero w 1984 roku po sprzedaży do Kornwalii stał się trzymasztowym żaglowcem.  W 1993 roku trafił do słynnej rodziny muzyków The Kelly Family, którzy odnowili dość zaniedbaną jednostkę i przystosowali ją do potrzeb dużej rodziny. Na cześć zmarłej matki statek został nazwanySanta Barbara Anna.

Greif

Fot. www.sssgreif.deŻaglowiec jest jednostką szkoleniową Miasta oraz Uniwersytetu w Greifswaldzie. Został zbudowany w 1951 roku i pierwotnie nosił nazwę „Wilhelm Pieck”. Greif na swoim pokładzie pomieści 30 osób.

Więcej informacji na stronie www.sail-swinoujscie.pl oraz na profilu FB Sail Świnoujście.

WPT UM Świnoujście

Zobacz również

Konsorcjum belgijsko-katarskie wybuduje terminal w Świnoujściu

Wiadomo już kto chce wybudować terminal kontenerowy w Świnoujściu. To belgijsko-katarskie konsorcjum. Poinformował o tym …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.