Strona główna / Lokalne / Nie żyje Jerzy Malinowski

Nie żyje Jerzy Malinowski

Z głębokim żalem i smutkiem informujemy, że 10.08.2016 r. zmarł nasz wspaniały przyjaciel i kolega Jerzy Malinowski „Malina”, absolwent AWF w Poznaniu i trener I klasy w lekkoatletyce. To właśnie On latach 60 tych XX w tworzył podwaliny lekkoatletyki w Świnoujściu, osiągając sukcesy na miarę mistrzostw Polski i kadry narodowej juniorów. Pracował m.in. w ZSZ PPDiUR „Odra”, ZSZ MSR i S.P. nr 6 jako nauczyciel w-f. Pracował też jako rehabilitant w ośrodkach wczasowych. Był jednym z założycieli MKS „Maraton”. Wśród jego wychowanków jest Janusz Walkowiak, obecny trener „Maratonu”. On też ściągnął do Świnoujścia Jerzego Łapińskiego, obecnego trenera „Maratonu”. Na niwie sportowej miasto Świnoujście zawdzięcza mu więcej niż „bardzo wiele”. Będzie nam Ciebie brakować, ale zawsze będziesz w naszej pamięci. Janusz Walkowiak Jerzy Łapiński

Zobacz również

Znowu wbiegną na szczyt latarni morskiej

W sobotę 20. sierpnia, w ramach imprez Dnia Latarń Morskich, przeprowadzona zostanie XI edycja Międzynarodowego …

3 komentarze

  1. Bardzo mi przykro.Mialam przyjemność pracować z Jurkiem w sanatorium ZSI w latach 70-tych.Wyrazy współczucia dla rodziny.

  2. Wspaniały nauczyciel i pasjonat lekkiej atletyki. Bylem jego uczniem w podstawówce, nr. 6, zaraził mnie miłością do lekkiej atletyki , do spółki z moim tatą. Do dzisiaj pamiętam treningi pod jego kierownictwem. Naprawdę wyjątkowy człowiek, bardzo smutna wiadomość.

  3. Pracował również w Zespole Szkół Medycznych jako nauczyciel przedmiotów zawodowych…. smutno…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.