Strona główna / Lokalne / 46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI – KONCERT FINAŁOWY „WIWATY I KWIATY”

46. FAMA GAZ-SYSTEM TERMINAL SZTUKI – KONCERT FINAŁOWY „WIWATY I KWIATY”

Zgodnie z zasadą, że wszystko dobre, co się dobrze kończy, zanim zaczniemy zapraszamy do udziału w koncercie finałowym „Wiwaty i kwiaty” wyreżyserowanym przez artystów związanych z zielonogórską scena kabaretową: Władysława Sikorę (Potem, Adin, Adi) i Jarka Marka Sobańskiego (Ciach, Słuchajcie, Kabaret Zachodni). Koncert odbędzie się w piątek 26 sierpnia o godz. 20:30 w świnoujskim Amfiteatrze im. Marka Grechuty. Podobnie jak na wszystkie wydarzenia festiwalu, także w tym przypadku – wstęp wolny.

Urodzeni 17 sierpnia w różnych latach i miastach, choć obecnie zamieszkują to samo osiedle. Na co dzień związani z legendarnym klubem Gęba przy Uniwersytecie Zielonogórskim, kabaretami Adi oraz Zachodnim, choć na przestrzeni lat wkładali swoje dwadzieścia groszy
w żywoty różnych grup artystycznych. Od święta organizują wielkie wydarzenia artystyczne na małą skalę. Wyznają zasadę, że należy być amatorem, bo amator to miłośnik i pasjonat. Brzydzą się zadufanym zawodowstwem i chałturą. Jeden z nich brzydzi się również papryką.

Warto też dodać, że obaj Panowie bywali na Famie dawniej i nie tak dawno, więc tym większa radość, że to właśnie oni podejmą się wyzwania jakim jest przygotowanie tej wisienki na festiwalowym torcie. W interdyscyplinarnym widowisku wezmą udział reprezentanci wszystkich sekcji warsztatowych.

Czy naprawdę wszystkich? Czy rzeczywiście? Reżyserzy deklarują, że tak: „Wiwaty i kwiaty to tytuł tegorocznego koncertu finałowego. Uważamy, że finał powinien być z pompą, tylko że czasem taka pompa niepotrzebnie nadyma widowisko i wtedy już tylko krok od nadęcia. Dlatego pompę zamieniamy na wiwaty i kwiaty – tym samym pompa zostanie, ale taka, co nie nadyma. Charakter koncertu oddaje odezwa do uczestników finału: Kimkolwiek jesteś, cokolwiek robisz jesteś uczestnikiem finału festiwalu – zrobimy wszystko, żebyś poczuł się jak gwiazda! Bo jak nie ty, to kto? Bo jak nie teraz, to kiedy? Być może już nigdy nie będzie takiej okazji.”

Wśród pozostałych twórców odpowiedzialnych za ostateczny kształt wydarzenia wymienić również należy: Marka Pędziwiatra (kierownictwo muzyczne), zespół Shapeles (sekcja) i Joannę Martyniuk (scenografia).

Przybywajcie tłumnie!

Szczegółowy harmonogram festiwalu Fama GAZ-SYSTEM Terminal Sztuki dostępny jest na stronie internetowej www.fama.org.pl

Zobacz również

Trzy złota podczas Pucharu Polski dla Centrum EKG

W dniach 24-25/09/22 w Luboniu  odbył się XII Puchar Polski No Gi Jiu Jitsu 2022. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.