Strona główna / Lokalne / Sprzedam worek kartofli, ogórki, świeże jaja. Które warzywa lepsze?

Sprzedam worek kartofli, ogórki, świeże jaja. Które warzywa lepsze?

Nie wszyscy chcą kupować warzywa w supermarkecie. Twierdzą, że nie smakują tak dobrze jak w sklepach stricte warzywno-owocowych. Do łask wraca handel obwoźny warzywami. Nasz reporter podejrzał jak wygląda taka sprzedaż.

Na zimę zawsze kupuję dwa worki ziemniaków. Chowam je do piwnicy. Biorę tyle ile trzeba. Wychodzi zdecydowanie taniej. W supermarkecie nie dostaniemy np. pomidorów smakujących jak prawdziwe pomidory. Podobnie jest z ogórkami. Może jestem starej daty, ale brakuje mi dawnych smaków warzyw – mówi pani Marianna.

Handel obwoźny odbywa się za każdym razem w podobny sposób. Pod dom lub blok podjeżdża samochód wyładowany warzywami. Najczęściej to kartofle i jaja. Sprzedawca puka od drzwi do drzwi szukając kupca.

Coś jakby drgnęło. Ludzie jedzą więcej warzyw niż przed laty. Chociaż młodzi wciąż nie potrafią robić przetworów. Zbyt ma jaja i kartofle mam. Trzeba się najeździć, ale i tak się opłaci – mówi pan Jan sprzedawca.

Warto zaopatrzyć się w sierpniu w warzywa i owoce. To miesiąc w którym możemy przygotowywać przetwory domowe z pomidorów, pierwszych jabłek oraz gruszek, malin, mirabelek, patisonów, śliwek.

Zobacz również

Jak bezpiecznie wypożyczyć książki? Płyną przykłady ze świata

Przez koronawirusa wszystkie biblioteki zostały zamknięte. Czytelnicy zostali odcięci od książek. Tymczasem, jak się okazuje, …

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.