Strona główna / Lokalne / W poniedziałek Święto Wojska Polskiego. Utrudnienia w ruchu

W poniedziałek Święto Wojska Polskiego. Utrudnienia w ruchu

Przypominamy, że z okazji Święta Wojska Polskiego w poniedziałek od 6 rano należy się spodziewać utrudnień na ul. Armii Krajowej. Już w niedzielę na pl. Rybaka nie można było zaparkować pojazdów.

W poniedziałek o godzinie 8.00 na okrętach flotylli podniesiona ostanie wielka gala banderowa, a po zachodzie słońca zapalona zostanie gala świetlna.

W godzinach 9.00-12.00, 13.00-17.00, 18.00-20.00, przy Nabrzeżu Władysława IV, do zwiedzania udostępniony będzie trałowiec oraz okręt transportowo-minowy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. W tym samym miejscu w godzinach 9.00-16.00 odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego: Wojskowej Straży Pożarnej KPW Świnoujście, Grupy Nurków-Minerów z 12 Dywizjonu Trałowców, patrolu rozminowania z 8 Batalionu Saperów, trenażera plot „Grom” UST-1 z 8 Dywizjonu Przeciwlotniczego.

O godzinie 10.00 w kościele pw. Chrystusa Króla odbędzie się uroczysta msza święta za Ojczyznę.

Po mszy, o godzinie 11.00, na Placu Słowiańskim odbędzie się uroczysty apel z okazji Święta Wojska Polskiego (w tym: odegranie hymnu państwowego, Apel Pamięci, składanie kwiatów, odegranie pieśni reprezentacyjnej WP).

Na nabrzeżu Władysława IV w pobliżu udostępnionych do zwiedzania okrętów, w godzinach 12.30-13.00 z koncertem wystąpi Orkiestra Wojskowa ze Świnoujścia. Drugi okolicznościowy koncert orkiestry odbędzie się w godzinach 18.00-19.00 na Promenadzie w rejonie Muszli Koncertowej.

Zobacz również

W sobotę obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami

3 grudnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami; Szacuje się, że 80 proc. osób …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.