Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Parkrun: Marten i Ada pierwsi na mecie!

[ZDJĘCIA i FILM] Parkrun: Marten i Ada pierwsi na mecie!

Początek weekendu, wakacyjna wczesna pora, a jednak wiele osób zdecydowało się pojawić na starcie #6 parkrun Świnoujście. Sobotnie bieganie przyciąga coraz więcej dzieci i młodzieży. Tych najmłodszych, do 14 roku życia, było aż jedenaścioro. Biegają całe rodziny, pieski z właścicielami, seniorzy, juniorzy i ci w średnim wieku, co oznacza, że biegać każdy może. Powiększa się także grono „kijkarzy” i zawsze jest z nami niezawodna pani Basia!

DSCN5984 (Copy)Pogoda, nastroje i frekwencja, jak zwykle dopisały. Aż 19 osób startowało po raz pierwszy, a 18 osób poprawiło swoje rekordy życiowe na świnoujskiej trasie. W sobotnim biegu wzięli udział goście z Niemiec, ze Szczecina, Wrocławia i z Żar. Szczególnym gościem, który pomagał w przeprowadzeniu biegu był jeden ze współorganizatorów parkrun Szczecin – Piotr Juny. Przed startem, wszyscy posiadający przy sobie telefony komórkowe, wysłali SMS włączając się tym samym  w pomoc dla dwuletniego Tomka Cieciorko, który walczy z siatkówczakiem, złośliwym nowotworem oka. Po biegu odbyło się losowanie etui na smartfony do biegania, ufundowane przez Uzdrowisko Świnoujście. Szczęśliwcom gratulujemy!
Pierwsi panowie na mecie:
1. Marten HOPPE 20:11
2. Łukasz JADACH 20:17
3. Marcin CHWIEJ 20:49
Pierwsze panie:
1. Ada SZMYGIN 22:04
2. Karolina ROMAŃSKA 25:21
3. Anna GÓRSKA 25:21

Pełne wyniki znajdziecie tu: http://www.parkrun.pl/swinoujscie/rezultaty/weeklyresults/…
Wielkie podziękowania dla wolontariuszy, bez których nie byłoby dzisiejszego parkrunu i sponsorów: „Uzdrowisko Świnoujście” i Hotel „Trzy Wyspy”. A już za tydzień spotkamy się na parkrun Świnoujście #7.

 

Zobacz również

Święto Wojska Polskiego z 8. Flotyllą Obrony Wybrzeża

„Weekend z wojskiem” – pod takim hasłem od 13 do 15 sierpnia odbywać się będą …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.