Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Takie święto tylko raz w roku. Przez jeden dzień na latarnię weszło 2358 osób!

[ZDJĘCIA i FILM] Takie święto tylko raz w roku. Przez jeden dzień na latarnię weszło 2358 osób!

Chrzest morski z Neptunem, diabły, animacje z piratami, klaun i szczudlarz, mnóstwo morskiej muzyki, okręt wojskowy oraz bieg na szczyt latarni – tak było w niedzielę na Warszowie. Z okazji święta latarni morskiej – wstęp na szczyt latarni morskiej był bezpłatny. To prawdopodobnie dlatego latarnia tego dnia cieszyła się takim wzięciem. Do godziny 21.00 na wieżę latarni morskiej weszło 2358 osób, a 22 postanowiły wbiec.

art-anetaJuż od rana ustawiały się kolejki chętnych do zwiedzania. Wszyscy mieli do pokonania 311 krętych schodów. Część zwiedzających miała problem ze złapaniem oddechu.

– Dużo jeszcze schodów przed nami? – pytała pani Grażyna ze Szczecina. – Jeszcze połowa drogi przed panią – odpowiedzieli turyści schodzący ze szczytu. Jak jest pani zmęczona, to podobno gdzieś tu ukryli windę dla latarnika – zażartowali.

Windy w latarni morskiej nie ma, lecz to nie zniechęca zwiedzających do wejścia na sam wierzchołek. Bowiem widok z 68 metrów jest prześliczny. Widać statki stojące na redzie i cały port.

Podczas niedzielnego święta zorganizowano bieg na szczyt latarni. Najlepszy okazał się Tomasz Fellenberg, który wbiegł w czasie 1 minuty i 23 sekund. Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Ewa Senkowska z czasem 1 minuta i 53 sekundy. Wśród dzieci najszybszy był Aleksander Bogucki, który potrzebował 2 minut i 3 sekund, aby pokonać 311 schodów.

 

Zobacz również

Radiowóz zaparkował na kopercie dla niepełnosprawnych

Opisaliśmy wczoraj przypadek pewnego kierowcy, który zaparkował na niebieskiej kopercie przy Urzędzie Miasta Świnoujścia. Dostał …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.