poniedziałek , 5 grudnia 2022
Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA i FILM] Takie święto tylko raz w roku. Przez jeden dzień na latarnię weszło 2358 osób!

[ZDJĘCIA i FILM] Takie święto tylko raz w roku. Przez jeden dzień na latarnię weszło 2358 osób!

Chrzest morski z Neptunem, diabły, animacje z piratami, klaun i szczudlarz, mnóstwo morskiej muzyki, okręt wojskowy oraz bieg na szczyt latarni – tak było w niedzielę na Warszowie. Z okazji święta latarni morskiej – wstęp na szczyt latarni morskiej był bezpłatny. To prawdopodobnie dlatego latarnia tego dnia cieszyła się takim wzięciem. Do godziny 21.00 na wieżę latarni morskiej weszło 2358 osób, a 22 postanowiły wbiec.

art-anetaJuż od rana ustawiały się kolejki chętnych do zwiedzania. Wszyscy mieli do pokonania 311 krętych schodów. Część zwiedzających miała problem ze złapaniem oddechu.

– Dużo jeszcze schodów przed nami? – pytała pani Grażyna ze Szczecina. – Jeszcze połowa drogi przed panią – odpowiedzieli turyści schodzący ze szczytu. Jak jest pani zmęczona, to podobno gdzieś tu ukryli windę dla latarnika – zażartowali.

Windy w latarni morskiej nie ma, lecz to nie zniechęca zwiedzających do wejścia na sam wierzchołek. Bowiem widok z 68 metrów jest prześliczny. Widać statki stojące na redzie i cały port.

Podczas niedzielnego święta zorganizowano bieg na szczyt latarni. Najlepszy okazał się Tomasz Fellenberg, który wbiegł w czasie 1 minuty i 23 sekund. Z kolei wśród pań najlepsza okazała się Ewa Senkowska z czasem 1 minuta i 53 sekundy. Wśród dzieci najszybszy był Aleksander Bogucki, który potrzebował 2 minut i 3 sekund, aby pokonać 311 schodów.

 

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.