Strona główna / Lokalne / Kierowcom radzimy uzbroić się w cierpliwość. Nic nie zapowiada zmian

Kierowcom radzimy uzbroić się w cierpliwość. Nic nie zapowiada zmian

Autokary przywożące turystów do hoteli i pensjonatów muszą się gdzieś zatrzymać. Na wąskich uliczkach w dzielnicy nadmorskiej nie przewidziano zatok dla autokarów. Kierowcy chcąc wysadzić swoich pasażerów, zatrzymują się możliwie blisko drzwi hotelu, aby w większości starsi goście nie musieli wędrować daleko z ciężkimi bagażami.

Zatrzymanie się na środku jednokierunkowej ulicy i kilkuminutowy wyładunek może czasami irytować innych kierowców, jednak nie ma na to prostego rozwiązania. Jedyne co można zrobić w tej sytuacji, to zacisnąć zęby i uzbroić się w cierpliwość.

Zobacz również

III Mały Memoriał im. Ireny Szewińskiej z udziałem lekkoatletów z sekcji LA OSiR „WYSPIARZ”

Zawody poświęcone pamięci najlepszej polskiej zawodniczki odbyły się po raz trzeci na Stadionie Miejskim im. …

3 komentarze

  1. Ten problem już dawno powinien być rozwiązany.

    BUSOMAT PL

  2. Rozwiązanie jest bardzo proste, autokary powinny się rozładować na przejściu granicznym na ul grunwaldzka, a “turystów “hotele powinny już odbierać małym autami. Nigdzie w świecie nie widziałem takiego cyrku jak u nas w centrum z takimy autokarami. A jeszcze te hipipotany niemieckie strasznie się “guzdrzą “..co dodatkowo powoduje przestój .

  3. Guzik prawda, można dać znak zakaz zatrzymywanie i postoju na wysokości tych hoteli. Jakby straż miejska i policja raz na jakiś czas tych kierowców przetrzepała to przestaliby tak robić. A co mają robić turyści? Podczas budowanie tego ‘osiedla’ pomyśleć o zatokach przy hotelach/Villach/apartamentów, właśnie po to by się na 5-10 minut stanąć, wyładować, odjechać. Owszem, jak zwykle, nikt o tym nie pomyślał. Zapewne zaraz ktoś napiszę że, przecież nie ma miejsca na to…. no to warto by poświęcić jakies 4 drzewka przy chodniku tej ulicy, i zrobić zatokę (zabytkowe drzew lub nie) – Miasto się rozrasta, czasami trzeba poświęcić coś za coś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.