Strona główna / Lokalne / Wolą domki jednorodzinne. Miasto sprzedało działki przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej

Wolą domki jednorodzinne. Miasto sprzedało działki przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej

Rośnie zainteresowanie kupnem od miasta nieruchomości przeznaczonych pod budowę jednorodzinną. Tylko w ostatnim miesiącu w przetargach sprzedano 14 takich działek. Łącznie za niemal 5 mln złotych. Do przetargu na jedną działkę stawało od 3 do nawet 11 zainteresowanych.

Pierwszych 11 działek miasto sprzedało w przetargu nieograniczonym pod koniec lipca 2016 r. Wszystkie położone przy ulicy Legionów.

– W trzech przetargach było po 8 chętnych, w dwóch po 9, a o jedną działkę walczyło aż 11 zainteresowanych – mówi Małgorzata Borowiec, naczelnik Wydziału Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście.

Sprzedane działki są położone przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Foto: Wojciech Basałygo
Sprzedane działki są położone przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Foto: Wojciech Basałygo

We wszystkich zainteresowani podbijali cenę wywoławczą kilkakrotnie. To sprawiło, że tylko w tych 11 przetargach uzyskano niemal milion złotych więcej, niż ceny wywoławcze, .

– To kiedyś była raczej zapomniana część miasta, nie było nawet drogi – mówił tuż po przetargu jeden z nabywców działki przy ulicy Legionów. – Dziś jest porządna droga, chodnik, podciągnięte media. W pobliżu duże sklepy. Z jednej strony szybko można dostać się na centrum Miasta, nad morze czy na prom, a z drugiej okolica spokojna, blisko las. Poza tym, człowiek kupuje z pierwszej ręki, a nie na rynku wtórnym, gdzie ceny działek pod budowę domu są znacznie droższe. A to bez wątpienia jest duży atut.

W ubiegły piątek odbyły się kolejne trzy przetargi na działku budowlane przy ulicach Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Podobnie, jak te w lipcu, wszystkie sprzedano po cenach wyższych, niż wywoławcze.

– Powierzchnia działek wahała się od 1042 do 1212 metrów kwadratowych – mówi Małgorzata Borowiec. – Ceny wywoławcze wynosiły odpowiednio 415, 430 i 480 tysięcy złotych. Po kilkukrotnym przebijaniu ceny przez kupujących, ostatecznie został sprzedane dwie za 510 tysięcy złotych, a jedna za 515 tys. złotych.

Miasto przygotowuje do przetargów kolejne działki pod zabudowę jednorodzinną na lewobrzeżu. Tym razem również przy ulicy Odrowców, również w pobliżu lasu.

 

Zobacz również

Uwaga kierowcy. Zmiany na ulicy Chrobrego

W związku z budową przyłącza wodociągowego w dniach 28-31. lipca 2021 r. ulica Bolesława Chrobrego …

4 komentarze

  1. My chcemy sprzedać szeregowiec przy ul.Rycerska bardzo blisko skrzyżowania z ul 11 listopada. Wraz z drugim budynkiem z tyłu ogrodu o 2-wyjazdach na samochód.

  2. Ludzie z głębi Polski po kilka działek łyknęli i teraz sprzedadzą ze 100 tys drożej albo szeregowe apartamenty zbudują na wynajem. It dobra inwestycja .

  3. Następne jęczyd^py będą skomleć, że im strzały ze strzelnicy będą przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.