Strona główna / Lokalne / Wolą domki jednorodzinne. Miasto sprzedało działki przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej

Wolą domki jednorodzinne. Miasto sprzedało działki przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej

Rośnie zainteresowanie kupnem od miasta nieruchomości przeznaczonych pod budowę jednorodzinną. Tylko w ostatnim miesiącu w przetargach sprzedano 14 takich działek. Łącznie za niemal 5 mln złotych. Do przetargu na jedną działkę stawało od 3 do nawet 11 zainteresowanych.

Pierwszych 11 działek miasto sprzedało w przetargu nieograniczonym pod koniec lipca 2016 r. Wszystkie położone przy ulicy Legionów.

– W trzech przetargach było po 8 chętnych, w dwóch po 9, a o jedną działkę walczyło aż 11 zainteresowanych – mówi Małgorzata Borowiec, naczelnik Wydziału Ewidencji i Obrotu Nieruchomościami Urzędu Miasta Świnoujście.

Sprzedane działki są położone przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Foto: Wojciech Basałygo
Sprzedane działki są położone przy ul. Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Foto: Wojciech Basałygo

We wszystkich zainteresowani podbijali cenę wywoławczą kilkakrotnie. To sprawiło, że tylko w tych 11 przetargach uzyskano niemal milion złotych więcej, niż ceny wywoławcze, .

– To kiedyś była raczej zapomniana część miasta, nie było nawet drogi – mówił tuż po przetargu jeden z nabywców działki przy ulicy Legionów. – Dziś jest porządna droga, chodnik, podciągnięte media. W pobliżu duże sklepy. Z jednej strony szybko można dostać się na centrum Miasta, nad morze czy na prom, a z drugiej okolica spokojna, blisko las. Poza tym, człowiek kupuje z pierwszej ręki, a nie na rynku wtórnym, gdzie ceny działek pod budowę domu są znacznie droższe. A to bez wątpienia jest duży atut.

W ubiegły piątek odbyły się kolejne trzy przetargi na działku budowlane przy ulicach Legionów, Zamkowej i Strzeleckiej. Podobnie, jak te w lipcu, wszystkie sprzedano po cenach wyższych, niż wywoławcze.

– Powierzchnia działek wahała się od 1042 do 1212 metrów kwadratowych – mówi Małgorzata Borowiec. – Ceny wywoławcze wynosiły odpowiednio 415, 430 i 480 tysięcy złotych. Po kilkukrotnym przebijaniu ceny przez kupujących, ostatecznie został sprzedane dwie za 510 tysięcy złotych, a jedna za 515 tys. złotych.

Miasto przygotowuje do przetargów kolejne działki pod zabudowę jednorodzinną na lewobrzeżu. Tym razem również przy ulicy Odrowców, również w pobliżu lasu.

 

Zobacz również

Kino na Leżakach: „Dalida. Skazana na miłość”

Już w najbliższa sobotę 13 sierpnia o godz. 20.45 odbędzie się kolejny seans „Kina Letniego na Wyspie”. …

4 komentarze

  1. My chcemy sprzedać szeregowiec przy ul.Rycerska bardzo blisko skrzyżowania z ul 11 listopada. Wraz z drugim budynkiem z tyłu ogrodu o 2-wyjazdach na samochód.

  2. Ludzie z głębi Polski po kilka działek łyknęli i teraz sprzedadzą ze 100 tys drożej albo szeregowe apartamenty zbudują na wynajem. It dobra inwestycja .

  3. Następne jęczyd^py będą skomleć, że im strzały ze strzelnicy będą przeszkadzać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.